Florart İstanbul

Florart, 2007 yılında çeşitli kurumsal organizasyon çalışmaları ve atölye dersleri ile canlı çiçek tasarımcılığına başlayan Buse Hekimci'nin Esra Şavkıner ile birlikte 2013 yılında iki kadın girişimci olarak ortak hayata geçirdiği İstanbul merkezli canlı çiçek tasarımı atölyesidir.

Dünyada son yılların gözde ilgi alanlarından ve meslek seçimlerinden biri olan canlı çiçek tasarımcılığının, dört mevsim her çeşit çiçeğin açtığı verimli topraklara sahip ülkemizde popülaritesi gün geçtikçe artmaktadır. Bu mesleğin anahtar noktası ise doğru bilgi, teknik ve iyi tasarımdır.

Florart, kesme çiçek tasarımına olan ilgiyi arttırmayı, varolan ilgi ve talebi bilgi ve deneyimleriyle karşılayarak çiçekseverleri çiçeklerin büyülü dünyası ile buluşturmayı; mesleki eğitim programları ile özgün çiçek tasarımcıları yetiştirmeyi amaç edinmiştir. Bu bağlamda meslek edinmek isteyen adaylara yönelik "Profesyonel Çiçek Tasarımı Eğitimleri", çiçeklerlerin dünyasına daha yakından dahil olmak isteyen çiçekseverlere yönelik workshop dersleri düzenlemektedir. Canlı çiçek tasarımını geniş kitlelere tanıtmak, sevdirmek ve insanlara taptaze bir hobi alanının kapılarını açmak için çeşitli kurumsal organizasyonlarda ve alışveriş merkezlerinde düzenlenen toplu etkinliklerde yer almaktadır.

Florart İstanbul tarafından düzenlenen tüm programlar