Bırak kurumsal hayatı, sana çiçek atölyesi açalım: Çiçekçilik Eğitimi - Çiçek Akademi - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Bırak kurumsal hayatı, sana çiçek atölyesi açalım: Çiçekçilik Eğitimi

İstanbul Hobi Kursları Çiçek Akademi

Bırak kurumsal hayatı, sana çiçek atölyesi açalım: Çiçekçilik Eğitimi

Çiçek Akademi İstanbul'un dolayısıyla Türkiye'nin hatırı sayılır çiçekçilerinin kendi atölyelerini açmadan önce çıraklık, kalfalık ve ustalık tedrisatı ile tezgahından geçtikleri bir duraktı.

Günümüze eğitim kadrosundaki Çiçek Tasarım Uzmanları ile donanımlı çiçek tasarımcıları yetiştirmek üzere şekillenerek geldi. Yıllar içinde artan bireysel talep doğrultusunda, çiçekçiliği hobi edinmek isteyenlerden kendi dükkanını açmak isteyenlere kadar geniş bir yelpazede eğitim vermeye başladı.2014 den beri bir çok mezun veren akademi ailesi güncellenen programı ile karşınızda.

Çiçek Tasarım Uzmanları tarafından hazırlanan programın hedefi, katılımcılara çiçekçilik sektöründe yer alacak temel beceri, teknik ve yetenekleri kazandırmaktır.

Program boyunca katılımcılara, hem teorik hem de pratik eğitim verilir ve güncel tasarım trendleri, satın alma pratikleri ile altyapı kazandırılır.

Çiçekçiliğe İlk adımı atmaya hazır mısınız?

Eğitim İçeriği

 • Teorik Bilgilendirme
 • Çiçek Temizleme
 • Buket Dizim Çalışmaları
 • Ambalajlama Teknikleri
 • Aranjman Teknikleri
 • Gelin Buketi, Gelin Tacı
 • Damat Yaka Çiçeği
 • Tag Süsleme
 • Runner yapımı
 • Tedarikçi ve Sera Gezileri
 • Fiyatlandırma
 • İnternet Satış ve Pazarlama (Sosyal Medya Eğitimi) **
 • Terrarium Atölyesi
 • Dekor Sunumu
 • Atölye *

* Takvimde Olan Atölye gerçekleşecektir. Değişiklik gösterebilir.
** İnternet Satış ve Pazarlama: E-ticaret sitesi gereksinimleri, site kurarken dikkat edilmesi gerekenler, Google'da üst sıralarda olma ipuçları, Sosyal Medya'yı maksimum fayda ile kullanım.

Eğitim içeriği, eğitimin akışına göre değişkenlik gösterebilir. Bu durum, Çiçek Tasarım Uzmanı ile Katılımcı arasında mutabakata varılarak yapılır.

Eğitim sonunda katılımcıya Çiçek Akademi Sertifikası verilir.

Derslere, sınırlı sayıda kayıt alınır. Katılımcıların, eğitim programına dahil olabilmeleri için önceden ‘kesin kayıt' yaptırmaları gerekmektedir. Kesin kayıt sonrası katılımcının kaydı e-mail ile onaylanır. Onaylama e-mail'i kendilerine ulaşmayan katılımcılarımız 0216 445 46 52'den Akademi'yi arayarak bilgilendirme alabilir

2 farklı eğitim takviminden size uygun olanı seçebilirsiniz.

7 Günlük Ardışık Eğitimler: Aynı hafta içerisinde: Pazartesi ,Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Cumartesi ve Pazar olacak şekilde programlanır.

Eğitim saatleri 10:00 16:00 arasındadır. (1 saat yemek molası verilmektedir.)

Toplam eğitim süresi :35 saat

7 Haftalık Eğitimler: Eğitim, haftada 1 gün olacak şekilde planlanır, 7 hafta sürer.

Eğitim saatleri 10:00 16:00 arasındadır. (1 saat yemek molası verilmektedir.)

Toplam eğitim süresi :35 saat

7 gün süren Çiçekçilik Eğitim programı ücreti 3.500 TL'dir. (KDV'siz fiyatı)

Bu kurs 10078 kez görüntülendi.

Etiketler

Çiçek Akademi Hakkında

80'lerin çiçek çocukları, İstanbul ve meşhur İstanbul bahçeleri.. Begonviller, yaseminler, miss kokulu şakayıklar ve güller.. Şimdilerde sokak ismi oldular :(

Çiçek Akademi, kendi küçük hayalleri büyük bir çiçekçi dükkanında başlayan ve küçük yaşlarda itibaren ince ince dokunan iki gencin hayaliydi. Nice ustaların yetiştiği tezgahtan, farkında bile olmadan piştikleri bir sahneydi. Yaz tatilleri ve özel günler çiçekle buluşma günleri olmuştu hep. Okullar okundu, tahsiller yapıldı ama koldaki bilezik hep ışıldadı.

Sene 2015. Eskinin atölye ruhunu, usta çırak ilişkisini bir bardak çay deminde yaşamaya devam ettirmek, birikimlerimizi paylaşmak, farklı gözleri ve farklı dokunuşları keşfetmek üzere Çiçek Akademi İstanbul'u kurdular.

Bu oluşumun iki temel taşından; Ertuğrul ÇALIŞIR İstanbul Üniversitesi mezunu ve Akademi'nin hali hazırda çiçek tasarım uzmanı. Kendisini tabiatı seven, eskinin nostaljisini, yeninin bakir keşfini seven olarak tanımlanayabiliriz.

Akademi fikir olarak yetişkin, aksiyon olarak ise büyümeyecek bir çocuk gibi düşünebilirsiniz. Her atölye gününde konuklarına şehrin hızından, stresinden uzaklaştırmayı ve özgürce kendi tasarımlarını yapmalarına imkan tanıyorlar..

Sizleri de en yakın zamanda aralarında görmek istiyorlar :)

www.cicekakademi.com

Çiçek Akademi tarafından düzenlenen Bırak kurumsal hayatı, sana çiçek atölyesi açalım: Çiçekçilik Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir