Balkabağı Atölyesi - Çiçek Akademi - El Sanatları - Meraklısı İçin
Balkabağı Atölyesi

İstanbul El Sanatları Çiçek Akademi

Balkabağı Atölyesi

Şeker mi, şaka mı

Kökeni Paganlar ve Hristiyanlar olsa da artık tüm dünyanın 31 Ekim'de kutladığı görsel bir şölen halini alan cadılar bayramı yani Halloween'a sayılı günler kaldı. Siz de bu sene Cadılar bayramını değişik kostümler, süslemeler, mumlar ve balkabakları ile karşılayarak bu şölene katılmak ister misiniz?

Peki neden bal kabağı?

Eski dönemlerde, bu tarihte ruhların dünyaya geldiklerine inandıkları için bal kabaklarını oyup, çirkin yüzler çizip, mumlar koyarak kötü ruhları korkutup kaçıracaklarını düşünürlermiş.

İşte biz de tüm olumsuzlukları, kötülükleri, negatif enerjiyi korkutup, kaçırıp keyifli 2 saat geçirmek için bal kabaklarımız ile sizleri bekliyoruz.

Atölye süresi 2 saat 
Atölye Ücreti 180 tl 

Bu kurs 998 kez görüntülendi.

Etiketler

Çiçek Akademi Hakkında

80'lerin çiçek çocukları, İstanbul ve meşhur İstanbul bahçeleri.. Begonviller, yaseminler, miss kokulu şakayıklar ve güller.. Şimdilerde sokak ismi oldular :(

Çiçek Akademi, kendi küçük hayalleri büyük bir çiçekçi dükkanında başlayan ve küçük yaşlarda itibaren ince ince dokunan iki gencin hayaliydi. Nice ustaların yetiştiği tezgahtan, farkında bile olmadan piştikleri bir sahneydi. Yaz tatilleri ve özel günler çiçekle buluşma günleri olmuştu hep. Okullar okundu, tahsiller yapıldı ama koldaki bilezik hep ışıldadı.

Sene 2015. Eskinin atölye ruhunu, usta çırak ilişkisini bir bardak çay deminde yaşamaya devam ettirmek, birikimlerimizi paylaşmak, farklı gözleri ve farklı dokunuşları keşfetmek üzere Çiçek Akademi İstanbul'u kurdular.

Bu oluşumun iki temel taşından; Ertuğrul ÇALIŞIR İstanbul Üniversitesi mezunu ve Akademi'nin hali hazırda çiçek tasarım uzmanı. Kendisini tabiatı seven, eskinin nostaljisini, yeninin bakir keşfini seven olarak tanımlanayabiliriz.

Akademi fikir olarak yetişkin, aksiyon olarak ise büyümeyecek bir çocuk gibi düşünebilirsiniz. Her atölye gününde konuklarına şehrin hızından, stresinden uzaklaştırmayı ve özgürce kendi tasarımlarını yapmalarına imkan tanıyorlar..

Sizleri de en yakın zamanda aralarında görmek istiyorlar :)

www.cicekakademi.com

Çiçek Akademi tarafından düzenlenen Balkabağı Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir