Roman Atölyesi - Akademi Ceres - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Roman Atölyesi

İstanbul Hobi Kursları Akademi Ceres

Roman Atölyesi

Roman Atölyesinde amaçlanan, roman, biyografi, öz aile öyküsü yazacak/yazmış olanların yönlendirilmesidir. Katılımcılar çalışmalarını değerlendirirken, ellerindeki malzemeyi nasıl kullanacaklarını da görecek; belirli bir birikim edinmeleri sağlanacaktır.

Bu nedenle dersler iki aşamalı gerçekleşecetir: 

İlk aşamada roman yazan birinin roman belleğinin oluşmasında ufuk açıp birikim taşıyacak romancıları tanıması, bunları okuma yöntemleri anlatılacak. İkinci aşamada romanın kurmaca gerçekliğinden söz edilerek, romanesk yapının neleri içerdiği, bunların nasıl uygulanması gerektiği örneklerle anlatılacak. 

Katılımcıların roman tasarımları, yazmaya başladıkları veya yazdıkları romanlar üzerinde konuşularak, okuma ve uygulamalarla yönlendirme sağlanacak, kişilerin projelerini yürütmelerine destek olunacaktır.

Atölye Başlama Tarihi: 

Gündüz Grubu: 9 Temmuz 2014 – 11:00-13:00
Akşam Grubu : 10 Temmuz 2014 – 19:00-21:00

Atölye Süresi: 2 ay
Atölye Katılım Ücreti: 250 TL (aylık)

Bu kurs 2318 kez görüntülendi.

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Roman Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir