Feridun Andaç ile Öykü Atölyesi - Akademi Ceres - Seminer Programları - Meraklısı İçin
Feridun Andaç ile Öykü Atölyesi

İstanbul Seminer Programları Akademi Ceres

Feridun Andaç ile Öykü Atölyesi

Öykü Atölyemiz, Anadolu Yakası'nda da başlıyor.Öykü derslerinde, Feridun Andaç önderliğinde birbirimize kılavuz oluyoruz. Öykü yazan, öyküyü düşünen, okuyanların türsel olarak öyküyü tanımalarını, anlamalarını sağlayarak kendi öykülerini yazmalarına olanak tanıyoruz.

Atölye Başlama Tarihi: 6 Ekim 2015 Salı
Atölye Saatleri: 14:00 – 16:00
Atölye Toplam Süresi: 3 Ay, 12 Hafta, Haftada 2 saat, Toplam 24 Saat
Atölye Ücreti: 750 TL + KDV/Aylık(885 TL)

Yaşarken biriktiriyoruz. Gün geliyor biriktirdiklerimizi ete kemiğe, sese, kokuya, sayfalara dökmek istiyoruz. Bazen çekiniyoruz yazmaya. Bir destek, bir yol gösteren arıyoruz. Paylaşacağımız, paylaşarak gelişeceğimiz bir mekanımız, kılavuzumuz olsun istiyoruz. Öykü derslerinde yapacağımız tam da bu. Birbirimize Feridun Andaç önderliğinde kılavuz olabilmek. Kısa Öykü Dersleri'nden amaçladığımız, öykü yazan, öyküyü düşünen, okuyanların türsel olarak öyküyü tanımalarını, anlamalarını sağlayarak kendi öykülerini oluşturmalarına olanak tanımak. Her ders içinde yazdığımız öyküler üzerinde durarak yazma yolu, yöntemi ekseninde bilgiler paylaşacağız. Ayrıca her hafta bir deneysel yazı konumuz, temamız olacak. Temalar eşliğinde yazacaklarımızı bir sonraki hafta paylaşacağız. Her yazar bir başka yazardan beslenir elbet. Bir başka yazar bize yol gösterir, esin kaynağımız olur. Bu doğrultuda okuma listelerimiz olacak ve pek çok hikaye çözümlemesi gerçekleştireceğiz.

I. Hafta : Kaynağa Doğru
II. Hafta : Türsel Çerçeve
III. Hafta : Temel Öğe Derken
IV. Hafta : Öykü Okuma Biçimi/Yöntemi
V. Hafta : Gelenek/Süreklilik
VI. Hafta : Gerçeklik Boyutu
VII. Hafta : Kurgusal Yenilik
VIII. Hafta : Dili Yeniden Kurmak
IX. Hafta : Karşılaştırmalı Çözümleme
X. Hafta : İzlek Oluşturma
XI. Hafta : İnsan-Toplum Gerçeğine Bakış
XII. Hafta : Öykü Çözümlemesi

Bu kurs 1750 kez görüntülendi.

Etiketler

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Feridun Andaç ile Öykü Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Seminer Programları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir