Feridun Andaç ile Edebiyat Seminerleri: Dostoyevski - Akademi Ceres - Seminer Programları - Meraklısı İçin
Feridun Andaç ile Edebiyat Seminerleri: Dostoyevski

İstanbul Seminer Programları Akademi Ceres

Feridun Andaç ile Edebiyat Seminerleri: Dostoyevski

FERİDUN ANDAÇ ile EDEBİYAT SEMİNERLERİ

Atölye Başlama Tarihi: 15 Ekim 2015 Perşembe
Atölye Saatleri: 19:00 – 21:00
Atölye Toplam Süresi: 1 Ay, 4 Hafta, Haftada 2 saat, Toplam 8 Saat
Atölye Ücreti: 175 TL + KDV (206,50 TL)

Edebiyat Seminerlerinde Amaçlanan;

Yazar-yapıt/konu eksenli seminerlerimiz, edebiyat bilgisini geliştirmek, yazar tanıma/okuma, metin çözümleme yöntemlerini öğrenmek isteyen okurlar için düzenlenmektedir. Yazmak için gerekli olan birikimi elde edinme yolu/yordamını gösterme; üzerinde durulan yazar/yapıt/konu ekseninde düşünceleri dile getirip tartışma ortamı yaratma yine seminerlerin diğer bir amacıdır.

Edebiyat Seminerleri; bir yazarı, yapıtı/yaşamı ekseninde tanıma yolculuğudur. Seçilen bir veya birkaç yapıtı okunup çözümlenerek, yazarın yaratıcı kimliği ve yaşamına o çerçevede bakılacaktır.

Ele alınan yapıt çevresinde metin türlerini tanımakla birlikte; metnin yapısını/biçimini değerlendirerek yazarın metin kurma bilgisini anlamak amaçlanmaktadır. Ayrıca her yazarda karşımıza çıkan yeni okuma biçimlerini tanımak, kendimizi bu yönde geliştirmek için yeni okuma yöntemleri edinmek ve bir/çok yazarla "edebi akraba"lık kurma yolunu/yordamını öğrenmek de diğer bir amacıdır bu seminerin.

DOSTOYEVSKİ: İNSANA DOĞRU YOLCULUK

1. Hafta: Roman sanatı/romanın yüzyılı
2. Hafta: Dostoyevski'nin mirası: Suç ve Ceza
3. Hafta: Dostoyevski'den yansıyan
4. Hafta: Dostoyevski'nin öğrettiği

Detaylı program, okuma kaynakçaları ve roman okuma yöntem ve planları, seminer öncesi katılımcılara ayrıca sunulacaktır.

Bu kurs 1394 kez görüntülendi.

Etiketler

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Feridun Andaç ile Edebiyat Seminerleri: Dostoyevski, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Seminer Programları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir