Feride Çelik ile Kadın Yazarlar Semineri: Sevim Burak - Akademi Ceres - Seminer Programları - Meraklısı İçin
Feride Çelik ile Kadın Yazarlar Semineri: Sevim Burak

İstanbul Seminer Programları Akademi Ceres

Feride Çelik ile Kadın Yazarlar Semineri: Sevim Burak

Feride Çelik ile gerçekleştireceğimiz seminerimizde, Sevim Burak'ın ilk öykü kitabı Yanık Saraylar'dan "Sedef Kakmalı Ev" ve "Büyük Kuş" isimli öykülerini okuyarak çözümleyeceğiz. Biçem ve biçim olarak alışılmışın dışında yazan Sevim Burak'tan esinlenerek, belki sizler de düş ve geçmiş dünyanızı kaleme dökebilirsiniz.

11 Nisan 2015 Cumartesi, Saat: 14:00-16:00

Katılım Ücreti 50 TL + KDV (59 TL)'dir.

‘Sahnesi olan' yazar Sevim Burak

Sevim Burak performatif bir dille yazan, romanı tiyatroya, edebiyatı resme çevirebilen ‘sahnesi olan' bir kadın yazarımızdır. Bu atölyede Sevim Burak'ın ilk öykü kitabı Yanık Saraylar'dan "Sedef Kakmalı Ev" ve "Büyük Kuş" isimli öyküleri okunup, çözümlenecektir. Biçem ve biçim olarak alışılmışın dışında yazan Sevim Burak'dan esinlenerek, belki bizler de düş ve geçmiş dünyamızı kaleme dökebiliriz.

Bu kurs 1269 kez görüntülendi.

Etiketler

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Feride Çelik ile Kadın Yazarlar Semineri: Sevim Burak, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Seminer Programları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir