Çocuklar İçin Yün Mandala Atölyesi - Akademi Ceres - Çocuklar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
Çocuklar İçin Yün Mandala Atölyesi

İstanbul Çocuklar İçin Kurslar Akademi Ceres

Çocuklar İçin Yün Mandala Atölyesi

Çocuklar İçin Dokuma Mandala Atölyesi

Kırk bin yıl öncesine dayanan Mandala; yaşam içinde elde edilmek istenen şeylerin, mağara duvarlarına çizilen daireler içine alınmış resimleriyle başlamıştır. 

Manda: Enerji/Öz, La: Kap, Mandala özetle: Enerjiyi tutan, saklayan kap anlamındadır. Sanskritçe kökenli bir sözcüktür. Tüm mandala desenleri dairesel bir form içindedir. Daire, bütünlüğü simgeler. Bir ucu sonsuza, diğeri de bedenimiz ve aklımıza kadar uzanır.

Dokuma Mandala, Meksika'da yaşayan Huichol Yerlileri tarafından yapılan kültürel bir semboldür. Ojo de Dios (Tanrı'nın Gözü) olarak da adlandırılır. Dört kuvveti; Toprak, Ateş, Hava ve Su'yu temsil ettiğine inanılır. Wixáritari (Huichol) kültüründe kutsal kabul edilen bu sanat, Meksika sınırlarını da aşmış durumdadır.

Huichol gelenekleri içinde bir tılsım olarak kabul edilir ve doğadaki yaşam döngüleri olan güneş, ay, yağmur ve bitkisel besinlerde büyüme döngüleri için örülür.

Çocukların el becerilerini geliştiren. Sakin çalışma ortamında dikkatlerinin dağılmadan nasıl çalışabileceklerini gösteren çok değerli bir çalışmadır. Renkli yünlerle çalışmak onları hem eğlendirir hem de uyumu yakalamalarını sağler. Her çalışmada bir mandala bitireceklerinden başarı hislerini ve özgüvenlerini geliştirir.

  • Mandalalar ruh için bir ilaçtır.
  • Kendinizi ve etrafınızı saran gerçeği farketmektir.
  • Günlük yaşantınızla ve streslerinizle daha kolay başetmektir.
  • Dikkatini toplama süresini uzatmaktır.
  • Kendi yaratıcılığını keşfetmektir.
  • Sakin ve serinkanlı olmayı öğrenmektir.
  • Mandala ile öğretmenler öğrencilerin iç dünyalarını daha iyi tanımakta ve çocuğa yaklaşımda çocuğun bu özelliklerinden yararlanmaktadırlar.
  • Mandalalar vücut, ruh ve zekanın kaynaşmasıdır...

Çocuklar İçin Yün Mandala Atölyesi 4 şubat Çarşamba günü 11:00-13:00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir. Katılım ücreti 120 TL+KDV'dir (141 TL)

Bu kurs 2088 kez görüntülendi.

Etiketler

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Çocuklar İçin Yün Mandala Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çocuklar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir