Çocuklar İçin Masal Anlatma ve Yazma Atölyesi - Akademi Ceres - Çocuklar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
Çocuklar İçin Masal Anlatma ve Yazma Atölyesi

İstanbul Çocuklar İçin Kurslar Akademi Ceres

Çocuklar İçin Masal Anlatma ve Yazma Atölyesi

Isınıp, hayaller kurup, oyun oynayacağız ve sonunda metamorfoz geçirip bir hayvana dönüşeceğiz. Dönüştüğümüz hayvana dair hikayeler uydurup arkadaşlarımızın uydurduğu masallara katkıda bulunacağız ve sonunda herkesin çok iyi uydurulmuşbir masalı olacak. Kahramanı olduğumuz masalı anlatmayı deneyeceğiz. Diğer arkadaşların masallarını dinleyeceğiz. 

Peki bu atölyenin umudu ne?

  • Çocukların hayal güçlerinin masal aleminin sınırsızlığıyla daha da genişlemesi.
  • Kendisi dışında bir canlıya dönüşerek, empati duygusunun gelişeceğini ve kendini örtülü bir şekilde ifade ederek bir tür iyileşme göstermesi.
  • Hayal ettiği masalı anlatmak, her anlatışında onu yeniden görmesine, detaylandırmasına ve aslında masalına inanmasına yardımcı olacak. Sadece kendi masalını değil, arkadaşlarının masallarını da dinleyecek, onlara da fikirler vererek paylaşımcı bir yaratım sürecine ortak olacak.
  • Okumak ve anlatmak arasındaki farkın ve tadın farkına varacak. Dinlenmenin en iyi yolunun iyi bir anlatıcı olmak olduğunu keşfedecek.
  • Olayları hikaye ederek ifade edebildiğini, masalların sembolik dilinin gücünü fark edecek.
  • Bunların sonrasında, yazmak çok daha kolay ve zevkli olacak. Çünkü yazacağı masalı daha önceden gözlerinde defalarca izlemiş olacak.

Umulur ki yıllar sonra, tüm bu adımların küçük ama zevkli bir oyun olduğunu hatırladığında, bu anısını tıpkı bir masal gibi anlatır gibi etkileyici bir şekilde anlatabilecek.

Atölye Gözlemcisi: Beyza Akyüz
Katılımcılar: 9-12 yaş
Tarih: 6 Şubat Cuma 14:30 - 18:30
Süre:  4 saat
Ücret: 120 TL + KDV (141 TL)

Bu kurs 1977 kez görüntülendi.

Etiketler

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Çocuklar İçin Masal Anlatma ve Yazma Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çocuklar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir