Bir Yazarı Tanımak: Yaşar Kemal - Akademi Ceres - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Bir Yazarı Tanımak: Yaşar Kemal

İstanbul Hobi Kursları Akademi Ceres

Bir Yazarı Tanımak: Yaşar Kemal

Bir Yazar Tanımak, Edebiyat Seminer Dizisi: Yaşar Kemal

Üçüncü yılını tamamladığımız Edebiyat Seminerlerimiz, Anadolu Yakası'nda da başlıyor. 13 Şubat 2015 Cuma akşamı 19:00'da başlayacak seminer dizimizin, ilk yazar konuğu Yaşar Kemal.

Seminerde amaçlanan bir yazarı  yapıtı/yaşamı ekseninde tanıma yolculuğudur. Yazarın yaratıcı kimliği ve yaşamına  bakarak, dönemi, esinlendikleri, çağdaşları, topluma/siyasete bakışı, içinde bulunduğu coğrafyası üzerinden çözümlemelerde bulunulacaktır. 

Oturumların yürütmenliğini Feridun Andaç gerçekleştirecektir. 

Her yazar için bir kitap belirlenerek önceden katılımcılara duyurulacaktır. Kitapları okuma zorunluluğu olmamakla beraber, okunulması oturuma katılım açısından yararlı olacaktır.

İnceleme Yazarı: Yaşar Kemal
Başlama Tarihi: 13 Şubat 2015 Cuma
Başlama saati: 19:00-21:00
Katılım Ücreti: 100 TL + KDV (118 TL)
Atölye Yeri: Feneryolu

YAŞAR KEMAL: DEĞİŞİMİN "ANAKARA"SINI YARATMAK

Konu Başlıkları

  • Geleneğin İçinden Gelen Anlatıcı
  • Yeni Bir Dil Yaratmak
  • Değişimin Romanı/Romancısı
  • Kentte Simgeleşen Yozlaşma 
  • Mübadele Romanı Olarak: Bir Ada Hikâyesi

Temaları üzerinde durulacak yazarın hayatı, yapıtları, dili, çağdaşları iki hafta sürecek atölye çalışmasında irdelenecektir.

Bu kurs 2307 kez görüntülendi.

Akademi Ceres Hakkında

Akademi Ceres 2012 yılında kurulmuş sanat, edebiyat, sinema, felsefe, fotoğraf, mitoloji, siyasi ve dinler tarihi gibi sanatsal, düşünsel, görsel, işitsel atölye çalışmalarının yer aldığı bir keşif yeridir. Akademi Ceres'in amacı rutin koşuşturmalarımızın içinden sıyrılıp, yaşama farklı açılardan bakabilmeyi, yeni pencereler aralayabilme yolculuğudur.

Bilgiler, bilimler, disiplinler, dönemler, ekoller, inanışlar arasındaki sınırları konuşarak, izleyerek, yazarak, susarak, dinleyerek aşıldığı düşüncesiyle yola çıkan Akademi Ceres, hayata dair keşiflere çıkacağınız atölye çalışmaları tasarlıyor ve uyguluyor. Akademi Ceres soru sormayı seven, araştıran, dinleyen, konuşan, üreten her yaştan meraklının buluşma noktası olmayı hedefleyen bir kurum.

İletişim Bilgileri
Adres:
Rasimpaşa Mah. Halitağa Cad. Derya Apt A blok No:84 K:2 D:6 Kadıköy
Tel: 0216 348 15 51

Akademi Ceres tarafından düzenlenen Bir Yazarı Tanımak: Yaşar Kemal, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir