Heykel Kursu - Hobi Kursları - İstanbul - Eda Yenil - Meraklısı İçin
Heykel Kursu

İstanbul El Sanatları Eda Yenil

Heykel Kursu

Plastik sanatlar ile uğraşmak istiyorsanız veya kendinize yeni bir hobi alanı arıyorsanız, heykel kursumuzda; heykel yapımı konusunda temel bilgileri alarak bu alanda zevkli üretimlerde bulunabilirsiniz.

Heykel yapımında kil kullanılması yüzyıllardır birçok heykeltıraş tarafından uygulanan bir yöntemdir.

Dönem dönem modellerin ilk oluşturulmasında kullanılan kil, bir süre sonra heykellerde ana malzeme olarak kullanılmıştır. Şekillendirilmesi diğer malzemelere göre daha kolay olan yapay kilin (DAS seramik hamuru) fırınlanmasına da gerek yoktur.

Haftada 2,5 saat verilen derslerin aylık ücreti (4 ders için) 150 TL'dir. Dersler Kadıköy - Hasanpaşa'da gerçekleşecektir.

Heykel yapımında kullanılacak malzemeler (Das seramik hamuru hariç) kurs tarafından temin edilecektir.

Bu kurs 13979 kez görüntülendi.

Eda Yenil Hakkında

Eda Yenil, heykeltıraş sanatçısı ve eğitmeni Heykel kursumuz, 1983 yılında Aksaray'da doğan Eda Yenil tarafından verilecektir.

1998 yılında ailesi ile birlikte Hollanda'ya yerleşen Eda Yenil orta ve lise eğitimini burada tamamladı. 2008 yılında Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve aynı yıl Hollandaca – Türkçe dilleri için yeminli tercümanlık diplomasını aldı. 2009 yılında hobi olarak başladığı heykel yapımında iki yıl boyunca Hollandalı heykeltıraş Marijke Verlaat'ın yanında heykel eğitimi aldı.

Eğitimi esnasında yaptığı farklı eserlerle 2009 ve 2010 yıllarında Hollanda'nın Bakkum kentinde "Expositie Fantasie Figuren" sergisine katıldı.

Eda Yenil tarafından düzenlenen Heykel Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir