Gitar Kursu - Müzik Kursları - İstanbul - Ekol Sanat - Meraklısı İçin
Gitar Kursu

İstanbul Müzik Kursları Ekol Sanat Merkezi

Gitar Kursu

Uzman eğitim kadromuz tarafından verilen gitar dersinin amacı, klasik müziğin yanı sıra rock, jazz, metal müzik gibi bir çok müzik türünde önemli yer tutan gitarı sevdirmek, ritim duygusunu geliştirmek, dünya müziklerinin seçkin örneklerini dinleterek yaratıcılık duygusunu keşfetmektir.

Kursun Süresi 

Gitar eğitimlerimiz iki şekilde yapılmaktadır.

Birebir ders: Birebir özel gitar eğitimi derslerimiz haftada 1 gün 1 buçuk saat şeklinde yapılmaktadır. Birebir derslerimiz toplamda 6 ay sürmektedir.

Grup dersi: Eğitimimiz 3 ya da 4 kişilik sınıflarda haftada 1 gün 2 saat olmakla birlikte toplamda 8 ay sürmektedir. İlk dört hafta sadece müzik teorisi ve solfej dersi, daha sonra gitarla birlikte solfej ve ritmik okuma çalışmalarına devam edilmektedir. Yukarıdaki süreler isteğe göre uzatılabilir şekilde hazırlanmıştır.

Kursun İçeriği 

Bir folk kültürü olarak ortaya çıkan ve yoğun kültürel geleneğe bağlı olan Flamenko müziğini tanıtmak, ana enstrümanı olan gitarı bu müzik içerisindeki yerini kavratmak ve uygun örnekleri çaldırarak müzikal ifadeyi geliştirmektir. Yıl içerisinde atölye çalışmaları, konser ve dinletiler, grup çalışmaları içerisinde yer alan öğrenci, birlikte çalışma disiplinini edinirken aynı zamanda özgüven duygusu kazandırmaktadır.

190 TL yerine 160 TL.

Bu kurs 3433 kez görüntülendi.

Ekol Sanat Merkezi Hakkında

Ekol Sanat Merkezi, 2012 yılında Burhan Topkaya tarafından kurulmuş ve yeni bir kurum olmasına rağmen birçok alanda verdiği nitelikli sanat eğitimi ile kültürün gelişimine katkı sağlamayı hedefleyen bir sanat merkezidir.

Tiyatro, diksiyon, şan, solfej, keman, piyano, gitar, bağlama, yan flüt, ney, latin dansları, modern dans, arjantin tango, oryantal, plates ve halk oyunları Ekol Sanat Merkezi'nde katılabileceğiniz kurslar arasında yer alıyor.

İletişim Bilgileri

Adres: Şirinevler Mahallesi Maraşel Fevzi Çakmak Caddesi Gediz Sokak No:16/1 Bahçelievler / İSTANBUL

Telefon: 0  212 639 50 80

Ekol Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Gitar Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir