Cam Atölyesi - Kumm İstanbul - El Sanatları - Meraklısı İçin
Cam Atölyesi

İstanbul El Sanatları Kumm İstanbul

Cam Atölyesi

2 saatlik bir  zaman diliminde, Effetre cam çubukları şalümo ateşinde eriterek, rengarenk kalpler ve nazar boncukları yapmayı öğreneceğiz. Süreç sonunda kendi yaptığınız  en güzel boncukları  bir takı veya aksesuar haline getireceğiz..

​Gerekli olan tüm malzemeler atölyemizde mevcut olup yapılan ürünler sizlere bir anı olarak sunulacaktır.

Aynı zaman diliminde en fazla 2 kişiye eğitim verilmektedir.

Eğitim içeriği ve zamanı kişilerin yatkınlık, beklenti ve ayıracakları zamana göre düzenlenir. Kayıt işleminin ardından kurum yetkilileri sizinle uygun olduğunuz gün içinde rezervasyonunuzu tamamlamak üzere iletişim kuracaktır.

Bu kurs 12242 kez görüntülendi.

Etiketler

Kumm İstanbul Hakkında

Cam dünyası  ile 2011 yılında Bayraktar Cam Boncuk Atölyesinde tanışan Funda İşçi, Beykoz Kaymakamlığı,  Beykoz Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği  "Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Geleceğe Kazandırma Projesi" kapsamında alanlarında başarılı kuruluşlar ve ustalar eşliğinde "Sıcak Cam", "Füzyon","Vitray","Teyzinat" ve "Cam Boncuk" eğitimleri almıştır.

Cam Boncuk alanında ustası Sertaç Bayraktar ile dönemsel olarak eğitim ve çalışmalarına devam etmiş, hafta sonları hobi amaçlı bireysel eğitimler vermeye başlamıştır. Aynı zamanda bu el sanatının yaygınlaştırılması  ve öncelikle kadınların meslek edindirilmesi amaçlı atölyeler  kurulmasına  destek vermeye çalışmıştır.

2016 yılında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) , Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gaziantep Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası  ile işbirliği içerisinde gerçekleşen " GAP Bölgesi'nde Suriye Krizinin Etkilerinin Azaltılması Projesi " kapsamında, Gaziantep Sanat Merkezinde  kurulan, proje ve kurulum aşamasında görev aldığı  Türkiye'nin en büyük Cam Boncuk  atölyesinde  eğitim vermeye başlamıştır.Tüm bu süreç boyunca yoğun bir çalışma ortamı  ve farklı kültürlerden katılımcı ve ziyaretçiler ile birlikte olmak Funda İşçi'ye sadece cam boncuk  alanında değil birçok anlamda çok şey katmıştır.

"Tarihi bir taş yapı"da cam ile çalışma hayalini, Küçük Ayasofya'da Hüseyin Ağa Medresesindeki zaviyeyi görünce  gerçekleştirebileceğine inanmış ve kendi atölyesini kurmaya karar vermiştir. Her biri saygıya değer çalışmalara  imza atmış "Hoca Ahmet Yesevi Vakfı " sanatçıları ile birlikte çalışmaya başlayan Funda İşçi sürekli gelişmek ve geliştirmek amacı doğrultusunda cam dünyasındaki yolculuğuna "Kumm İstanbul" adı altında devam etmektedir.

Adres
Küçük Ayasofya Camii Bahçesi Hüseyin Ağa Medresesi
No:15 Sultanahmet/Fatih İSTANBUL

Telefon
0532 718 09 92

www.kummistanbul.com

Kumm İstanbul tarafından düzenlenen Cam Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir