Altın Nakışı Atölyesi - Emine Şeremet - Kadınlar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
Altın Nakışı Atölyesi

İstanbul Kadınlar İçin Kurslar Emine Şeremet

Altın Nakışı Atölyesi

Emine Şeremet yönetimindeki bu atölye çalışmasında nakış meraklıları ile keyifli bir cumartesi gününde altın nakışı ile fotoğraflarda gördüğünüz, sadece bu atölye için hazırlanan çiçekli mini panoyu yapacağız.

Altın nakışı hakkında kısa bir teorik bilgilendirme ile başlayacak atölye çalışmasında gerekli tüm malzemeler sizi hazır bekliyor olacak.

Kullanılacak teknikler
Üstten tutturma, keçe dolgulama, dore kaplama, sap işi, zincir işi, sinek işi, sarma, verev sarma, kumaş aplike, boncuklama, sepet işi, çip işi

Malzemeler
altın kurtçuk ve tırtıllar, altın iplik, renkli boncuklar, dore kumaş, altın kurdele, kırmızı ipek iplik, milaj kağıdı, karbon kağıdı

Altın nakışı atölye çalışması 30 Ocak Cumartesi günü saat 10:00-16:30 arasında gerçekleştirilecektir.

Katılım ücreti 150 TL'dir (KDV Dahil)

Bu kurs 4803 kez görüntülendi.

Etiketler

Emine Şeremet Hakkında

1963 İstanbul doğumluyum. Marmara Üniversitesi Alman Dili Edebiyatı mezunuyum. Yaklaşık 23 yıl turizm sektöründe çalıştım. 2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Okulu'nda İç Mimari bölümünü bitirdim. Bu esnada resim, desen konularına ilgim çoğaldı. Ayrıca 2004-2009 arası yaklaşık 5 yıl pastacılık ve catering faaliyetinde küçük bir işletmem oldu.

2010 dan beri emekliyim ve yoğun olarak nakışla ilgilenmeye başladım. Nakışın her türünü seviyor ve yapıyorum. Ancak zamanla altın nakışına daha fazla ilgi göstermeye başladım ve teorik bilgilerimi de güçlendirerek daha farklı bir sentez oluşturmaya çalıştım. Daha çok çini ve minyatüre dair Osmanlı motiflerini ve desenlerini altın nakışıyla birleştirerek Osmanlı kalyonları ve İstanbul manzaraları işlemeye başladım. Tüm geleneksel nakış tekniklerinden yararlanıyor ama biraz da günümüz yorumuyla işlemeler yapmaya çalışıyorum. Günümüzde daha küçük ve dekoratif parçalar tercih edildiği için daha çok duvarda sergilenebilecek çerçevelere yoğunlaştım.

Aslında hayatım boyunca hep hobilerim oldu ve her türlü el sanatını denedim. Hepsi bir şeyler kattı. Çok klasik bir cümle ama gerçekten altın nakışı gerçek bir terapi... en iyi depresyon ilacı. Malzemeleri kombine ederek, deneyerek, araştırarak yapılan her işleme ve sonucunda ortaya çıkanı seyretmek müthiş bir keyif. Mutlu anları çoğaltmak için harika bir yol..

Bizim ülkemizde nakış denince insanların ilk aklına gelen; buzdolabı, masa ve yatak üzerindeki örtüler, kirlenmesin diye koltukların kenarına konan mini örtüler, tv üzerine konan danteller.. Nakış da evrildi, değişti, küçülürken büyüdü, fonksiyonelleşti. Güzelleşti, çünkü eski ve yeni bir arada artık.. Ama aslında nakışın günümüzde farklı bir yorumu var.İnsanlar bu yeni yorumu bilsinler istiyorum. Nakışla her şeyi ifade edebilirler. En güzeli de, en güzel hediyeler nakışla yapılanlar...

Emine Şeremet tarafından düzenlenen Altın Nakışı Atölyesi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Kadınlar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir