Tilda Zürafa Workshop - Bahar Gökçen – Mor Atölye - El Sanatları - Meraklısı İçin
Tilda Zürafa Workshop

İstanbul El Sanatları Bahar Gökçen – Mor Atölye

Tilda Zürafa Workshop

Tilda Zürafa workshop tek günlüktür. Dikiş bilgisi gerekmemektedir, dikiş bilgisi olmayan arkadaşlar da rahatlıkla katılabilirler.

Tüm malzemeler eğitime dahil olarak size verilecektir, sizin için önceden kit olarak hazırlanmış olacaktır. Daha önce dikiş makinası kullanmamış olmanızın da bir önemi yok, eğitime başlarken makine hakkında da kısa bir bilgi verilecektir. Yani, ne malzeme ne de bilgi kaygısı olmadan geleceğiniz, bol dikişli, bol muhabbetli bir workshop sizi bekliyor. :)

Etkinlik Tarihleri: 5 Kasım Cumartesi
Workshop Süresi: 11.00 - 17.00
Yer: Mor Atölye
Ücret: 150 TL (KDV Dahil)

Tilda Nedir?

Tilda aslında el yapımı bez bebekler, bez oyuncaklar, bez hayvanlardır. Tilda kaynakları, kumaşla yapılabilecek bir çok oyuncağın kalıbını, açıklamalarını içerir. Böylelikle bir çok oyuncağı kolaylıkla dikebilir, üretebiliriz. Tilda serisine bulaştığınız an her objeyi üretmek isteyeceksiniz. Uykucu tavşanlar, zürafalar, kardan adamlar, kuşlar, salyangozlar, dondurmalar, dikiş makinaları, noel baba ve tonlarca Tilda modeli var. Sadece çocuklarınız, torunlarınız için değil evinizde aksesuar olarak da kullanabileceksiniz

Tilda Seven Meraklılara

Biliyorum ki hepimizin çocukluğunda anneannelerimiz veya babaannelerimiz bizlere bez bebekler dikmiştir. O zamanlar kullandıkları malzemeler ise çocukluğumuzun küçülmüş bir elbisesi, saçları ise yine bize daha önce örülmüş bir kazaktan kalan yünler olmuştur. Artık para ile satılan, dikilmesine hiçbir katkımız olmayan, ne anneanne ne babaannemizi hatırlatmayan, içinde hiç sevgi ve emek olmayan plastik bebeklere o kadar alıştık ki, "bez bebek" kelimeleri bile bizim için tamamen nostalji oldu.

Oysa her bez bebeğin kendine özel bir hikayesi ve tonlarca duygusu var. En önemlisi bez bebek dikmek hiç zor olmamakla beraber bir o kadar da keyifli. Ülkemizde bu alışkanlığımızı tamamen yitirmiş olsak ta hala el emeği olan bir bez bebeğin kıymetini, anlamını bilen büyük bir kitle var. Kumaşlar, kurdeleler, boncuklar, düğmeler, yünler kullanarak yarattığımız bez bebeklerin tadına bir kez varan bir daha vazgeçemeyecektir.

Tildalar ise kumaşla oyuncak dikenler için yaratılmış bir bez oyuncak serisidir. Yurt dışında çok yaygın olan bu Tilda serisi artık ülkemizde de ilgi görmektedir. Tilda oyuncakları için hazırlanmış kalıplar kullanılarak bu oyuncaklar dikilse de burada yine önemli olan kendi hayal gücümüzü, öğrendiklerimizi kullanarak farklılıklar yaratmaktır. İster çocuklarımıza kaliteli ve anlamlı bir oyuncak dikmek için ister evimizde aksesuar olarak kullanmak için bez bebek, bez oyuncak dikmek, hayal gücümüzü zorlamak için sizleri de workshoplarımıza bekliyoruz.

Bu kurs 3111 kez görüntülendi.

Etiketler

Bahar Gökçen – Mor Atölye Hakkında

Mor Atölye LogoMor Atölye'nin sahibesi Bahar GÖKÇEN, İTÜ-Kimya mezunudur. Tübitak Gen mühendisliğinde araştırma görevliliği yaptıktan sonra, 12 yıl ilaç sektöründe çalışmıştır. Profesyonel iş hayatı devam ederken hobileri ile ilgilenmeyi asla bırakmamış ve nihayetinde 2013'de hobilerini mesleğe dönüştürmek suretiyle MOR ATÖLYE'yi kurmuştur.

Mor Atölye'de tamamen tasarım yapılmaktadır. Bez bebekler dikilmekte, keçe tasarım, mum/kokulu taş, patchwork, kaneviçe atölyeleri yapılmaktadır. Çok özel ev aksesuarları ve kişiye/aileye özel doğadan malzemeler kullanılarak kapı süsleri tasarlanmaktadır.

Özel tasarım, kişiye özel parti ve organizasyon hazırlıkları ile özel günlerinizi, kutlamalarınızı unutulmaz kılmaktadır. Fakat en önemlisi Mor Atölye'de yapılan her şey de sevgi var, mutluluk var, huzur var.

Yapılan workshoplarda tüm detaylar anlatılmaktadır. Tilda dünyasına genelde ilk olarak bir Tilda kız bebek dikmekle başlarız sonra ise yavaş yavaş onun dünyasını oluştururuz.

Aşağıda Mor Atölye'ye konuk olduğumuz bir Tilda Bebek Workshop çalışmasındaki izlenimlerimizi ve atölye kurucusu Bahar Gökçen ile gerçekleştirdiğimiz Tilda hakkındaki söyleşimizi bulabilirsiniz.

Mor Atölye Adres: Elalmış Cd. Reyhan Sk. N:22/B Ataşehir - İstanbul
Bilgi için Telefon: +90 216 527 24 23 / +90 533 433 71 88

Bahar Gökçen – Mor Atölye tarafından düzenlenen Tilda Zürafa Workshop, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir