Arapça Kursu - Özel Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi - Dil Kursları - Meraklısı İçin
Arapça Kursu

İstanbul Dil Kursları Özel Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi

Arapça Kursu

Arapça, çok geniş bir coğrafyada asırlardan beri konuşulan önemli bir dil olma özelliğini korumaktadır. Yapı bakımından bükümlü dillerden olan Arapça, İslam dini ve bu dinin kutsal kitabı Kur'an sayesinde büyük bir gelişme göstermiş ve yaygınlık kazanmıştır. Günümüzde 150 milyondan fazla insan tarafından konuşulan Arapça, beş ana lehçe öbeğine ayrılır: Arabistan yarımadası lehçeleri, Irak lehçeleri, Suriye lehçeleri, Mısır lehçeleri ve Kuzey Afrika lehçeleri. Ülkemizde Arapçaya duyulan ilginin temel nedeni tarih boyunca Arap ülkeleriyle geliştirdiğimiz ticari ilişkilerdir. Son yıllarda Arap ülkeleriyle olan siyasi ve ekonomik ilişkilerin artması Arapçaya olan talebi artırmaktadır.

Genel Amaçlı Kurslar

Arapça Kursları aylık 36 saatlik (haftada 9 saat yoğun), aylık 24 saatlik (haftada 6 saat), iki aylık 48 saatlik (haftada 6 saat) olarak düzenlenmektedir.

Kursiyerlerin talebi doğrultusunda farklı yoğunlukta kurslar da düzenlenebilmektedir

Arapça kursları 6 temel, 4 orta ve 2 yüksek olmak üzere toplam 12 kurdan oluşmaktadır. Avrupa Dil Portfolyosuna göre düzenlenen Arapça kurslarında diploma alan bir kursiyer, B2 düzeyine ulaşmaktadır. Arzu eden kursiyerler için C1 düzeyinde ileri Arapça kursları da verilmektedir.

Temel ve orta kurların sonunda yeterlilik sertifikası, yüksek kurların sonunda ise, M.E.B. ve  Yüksek Kariyer Eğitim Kurumu  onaylı "ARAPÇA DİL SERTİFİKASI" verilmektedir.

Bu kurs 2039 kez görüntülendi.

Özel Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi Hakkında

Özel Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi 18 yıllık deneyimi, uzman kadrosu, modern ve geniş derslikleri ile Yabancı Dil Kursları, Bilgisayar Eğitimleri ve Sertifika Programları ile hizmet veren bir eğitim kurumudur.

İletişim Bilgileri
Adres: Bağdat Cad. Maltepe Pasajı No: 425 kat 2 (İş Bankası Yanı) MALTEPE-İSTANBUL
Tel: 0216 383 77 03 - 0216 370 55 82

Özel Yüksek Kariyer Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Arapça Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dil Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir