Hukuk İngilizcesi Sertifika Programı - İstanbul Dil Akademisi - Meraklısı İçin
Hukuk İngilizcesi Sertifika Programı

İstanbul Dil Kursları İstanbul Dil Akademisi

Hukuk İngilizcesi Sertifika Programı

İstanbul Dil Akademisi Hukuk İngilizcesi programı; Hukuk İngilizcesi ile ilgili terminoloji, dil yapısı ve pratiğini geliştirmek isteyen

⇒ Hukuk Profesyonelleri,
⇒ Avukatlar,
⇒ Avukat Adaylarının,

İngilizceyi mesleklerinde uzun vadeli olarak, etkin bir şekilde kullanması için hazırlanmıştır. Bu programda, katılımcıların Hukuk İngilizcesine yönelik temel dil ve terminoloji bilgisi; hukuka yönelik temel konularda ingilizce okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin gelişmesi amaçlanmaktadır. Amaç "Hukuk" öğretmek değil, aşina olunması gereken hukukî gramatik yapı, terminoloji ve jargonda kursiyerlere İngilizceyi kullanma fırsatı vermektir.  

Program, hepsi birbirinden bağımsız olan toplam 3 bölümden oluşmaktadır. Dersler, önde gelen üniversitelerin hukuk fakültesi akademik kadrolarında tam zamanlı olarak öğretim üyeliği yapmış, anadili ingilizce olan HUKUKÇU hocalarımız tarafından verilmektedir.

Hukuk İngilizcesi Programı;

⇒ Sözleşmeler Hukuku (Contract Law),
⇒ Şirketler Hukuku (Company Law),
⇒ İş Hukuku (Employment Law),
⇒ Fikrî Mülkiyet Hukuku (Intellectual Property Law),
⇒ Rekabet Hukuku (Competition Law),
⇒ Borçlar Hukuku (Law of Obligations),
⇒ Tazminat Hukuku (Damages Law),
⇒ Ceza Hukuku (Criminal Law),
⇒ Sale of Goods
⇒ Gayrı Menkul Hukuku (Real Estate Law),
⇒ Aile Hukuku (Family Law),
⇒ AB Hukuku (EU Law)

konularında yoğunlaşmakta; profesyonel hayatta ihtiyaç duyulan Toplantı ve Sunum Teknikleri, Müzakere Teknikleri, Müşteri - Avukat görüşmeleri gibi eğitimlerle de desteklenmektedir. Katılımcılara bu konularla ilgili ihtiyaç duyacakları hukukî ingilizce terminoloji, kavram ve ifade şekillerine ilişkin teknik bilgi ve pratik kazandırılmaktadır.

Hukuk İngilizcesi programımız,  ILEC (International Legal English Certificate) ve TOLES (Test of Legal English Skills) sınavlarına hazırlanan katılımcılara sınav içeriğine yönelik hukuk ingilizcesi altyapısını sağlamaktadır. İsteyen kursiyerler için kursun 3. bölümü tamamlandıktan sonra ILEC ya da TOLES sınav tekniğine ve pratiğine yönelik ek bir eğitim alarak bu sınavlara hazır duruma gelmiş olurlar.

Hem akademik, hem de profesyonel içerikli ve uygulama ağırlıklı olarak yapılan derslerle, kursiyerler edindikleri bilgileri yazılı ve sözlü olarak pratik bir şekilde kullanabilme becerisi kazanıp; profesyonel hayatlarında hukukî ingilizce okuma, yazma, dinleme ve konuşma yetenekleri gelişir.

Bu kurs 4367 kez görüntülendi.

İstanbul Dil Akademisi Hakkında

İstanbul Dil Akademisi; Üniversite hazırlık sınıfı öğrencileri ve Akademisyenler için Sınav İngilizcesi; Hukuk İngilizcesi ve Genel İspanyolca eğitimleri veren bir eğitim kurumudur. 

Temel amacı; sonuç odaklı, dinamik eğitim sistemi ile kaliteli ve güleryüzlü bir ortamda katılımcıların amaçlarına uygun bir yabancı dil eğitimi vererek, ülkemize vizyonu geniş ve başarılı bireyler kazandırmaktır.

En iddialı olduğu nokta; konusunda uzman yerli ve yabancı eğitmen kadrosu, her program için amacına uygun olarak hazırlanan ders müfredatı ve güncel ders kaynakları ile kursiyerlerine sunduğu dinamik ve öğretici eğitim sistemidir.

İstanbul Dil Akademisi tarafından düzenlenen Hukuk İngilizcesi Sertifika Programı, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dil Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir