Tap Dans Kursu - Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi - Dans Kursları - Meraklısı İçin
Tap Dans Kursu

İstanbul Dans Kursları Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi

Tap Dans Kursu

Tap Dans sert bir zeminde, özel ayakkabılar ile hızlı bir ritim eşliğinde, ayaklar yere, kollar ise ayaklara eşlik edecek şekilde vurularak yapılan, eğlenceli, ve özellikle müzikallerde sıkça seyrettiğimiz bir dans türü olarak tanımlanabilir. Hareketlerdeki yaratıcılık, zarif figürler ve denge ön plandadır. Tap Dans eğitimi Türkiye'de çok yaygın değildir.

Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi tarafından düzenlenen Tap Dans Kursu Ufuk Uslu eğitmenliğinde haftada 1 gün 1,5 saatlik dersler şeklinde yapılmaktadır. Ayak sürükleme, ritim adımları ve sıçrama gibi basit tap adımları ile çalışılır,  el-ayak koordinasyonunu ve ritim duygusunu geliştirir.

Bu kurs 5856 kez görüntülendi.

Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi Hakkında

Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi farklı disiplinler ve alanlarda uzman eğitmenler eşliğinde hem profesyonel hem de hobi amaçlı dans ve müzik eğitimleri düzenlemektedir.

Melis Cangüler tarafından kurulan Endülüs Kültürü ve Flamenko Derneği - Azulmavi ile aynı mekanı paylaşan Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi'nin hedeflerinden biri eğitim alanı olmarak hizmet vermenin yanı sıra sosyal bir paylaşım mekanı yaratabilmek, müzik ve dans dallarını kaynaştırarak birbirlerinden etkilenmeleri içın doğal bir paylaşım ve bilgi alışverişi ortamı yaratmaktır.

Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi sunduğu alternatiflerden bazıları; Flamenko Dansı, Flamenko Gitar, Tango, Oryantal, Roman, ve Vals dansları.

Ayrıca Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi'ne gerçekleştirdiğimiz ziyareti videomuzda izleyebilirsiniz.

İletişim Bilgileri
Adres: 19 Mayıs Mah.19 Mayıs Cad. Meriç Plaza No: 12/5 Şişli - İstanbul
Tel: (0212) 211 51 33

Melis Cangüler Dans ve Müzik Atölyesi tarafından düzenlenen Tap Dans Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dans Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir