Türkiye Dansları Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Dans Kursları - Meraklısı İçin
Türkiye Dansları Kursu

İstanbul Dans Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Türkiye Dansları Kursu

Türkiye Dansları Kursumuz Hakkında Genel Bilgiler 

Türk halk dansları kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılacak. Kurs kapsamında ülkemizdeki tüm dans bölgelerinden derlenmiş bir seçkiyi öğretiyoruz. Bu kursta Trakya, Ege, Akdeniz, Orta Anadolu, Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde oynanan belli başlı halk danslarını öğreneceksiniz. Her bir dansta temel adımlar, klasikleşmiş karakteristik figürler öğretilecek. Bunlara ek olarak her bir dansta temel vücut duruşu, beden kullanımı, tutuş biçimleri ve diğer estetik ayrıntılar üzerinde durulacak. Yine her dansta en az figür kadar önemli olan "dans tavrı" da ayrıntılı olarak çalışılacak. Dersler genel olarak bölge bölge ilerlemekle beraber, her derste farklı bir bölgenin dansı da çalışılarak dersin daha renkli geçmesi sağlanacak. Kursu tamamlayan bir öğrenci, kendisinin de ciddi bir performans göstermesi koşuluyla, herhangi bir etkinlikte farklı müzikler eşliğinde dans edebilecek bir yeterliliğe ulaşacak.

Ders Günü ve Saati: Her Cumartesi 13:00-15:00 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 150 TL

Bu kurs 1936 kez görüntülendi.

Etiketler

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Türkiye Dansları Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dans Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir