Santur Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Müzik Kursları - Meraklısı İçin
Santur Kursu

İstanbul Müzik Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Santur Kursu

Santur Kursumuz Hakkında Genel Bilgiler 

Santur kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılacak. İlk derslerde teorik bir müzik çalışması yapılacak; temel nota ve solfej bilgisi, makamlar hakkında genel bir bilgi aktarımı bu çalışmanın temeli olacak. İlerleyen derslerde santurun teknik yapısı, müzikal perde sistemi, santur tellerinin özellikleri, santurdaki eşikler ve bunların makamlara göre değişimi, mızrap kullanımı ve çalma pozisyonu öğretilecek. Santur kursumuzda genel olarak, santurla çalınabilen yerel ve evrensel makamlar öğretilecek. Ayrıca santurun tarihi, dünyanın farklı bölgelerindeki santur ekolleri arasındaki farklar ve günümüz müzik dünyasında santurun yeri gibi teorik çalışmalar da yapılacak. Pek çok müzik enstrümanında olduğu gibi, santur çalmayı öğrenmek de uzun ve zahmetli bir iştir, kişinin bu enstrümana gönül vermiş olmasını gerektirir; öğrenen kişinin güçlü bir öz-disipline sahip olması, öğretmenin önerdiği çalışma yöntemlerini eksiksiz olarak uygulaması ve kendi kendine bolca tekrar yaparak el becerisini geliştirmesi büyük önem taşıyor. Müzik enstrüman dersleri fazla katılımcıyla pek verimli olmadıklarından, santur kursumuza en fazla 4-6 arası kişi katılabilecektir. Derslerde ve daha sonra bireysel olarak kullanmak üzere, katılımcının santur edinmesi için gerekli koordinasyonu birlikte yapacağız.

Ders Günü ve Saati: Her Cumartesi 19:00-21:00 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 250 TL

Bu kurs 3329 kez görüntülendi.

Etiketler

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Santur Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir