Roman dansları Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Dans Kursları - Meraklısı İçin
Roman dansları Kursu

İstanbul Dans Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Roman dansları Kursu

Roman Dansları Kursumuz Hakkında Genel Bilgiler 

Roman dansları kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılmaktadır. Bu kurs aynı zamanda Trakya bölgesine özgü yakın/benzer danslardan da kesitler de içermektedir. Kurs kapsamında Roman danslarının müziksel yapısı, temel adım bileşimleri, el, kol, omuz, baş ve kalça kullanımı ve bunların kombinasyonlarından oluşan belli başlı figürler öğretilmektedir. Bunların yanı sıra, beden kullanımı, dansların karakteri ve farklı müzikleri yorumlama gibi estetik ayrıntılar üzerinde durulmaktadır. Roman dansları bireysel olarak icra edildikleri için, öğrencinin güçlü bir bireysel ifade tarzı geliştirmesi oldukça önemli. Güçlü bir dans tarzı geliştirmek için, Romanların yaşamları hakkında bir parça fikir sahibi olmak da yararlı olabilir. Bu amaçla, kurs dönemi içinde, yeterli sayıda öğrencimizin istekli olması koşuluyla, Romanlar hakkında çekilmiş önemli filmlerin (Çingeneler Zamanı, Gadjo Dilo vb.) beraberce izlenmesi ve Romanlar konulu iki saatlik bir seminer/atölye çalışması da planlıyoruz.

Yeni Sınıf Başlangıç Tarihi: 6 Eylül 2014 Cumartesi
Ders Günü ve Saati: Her Cumartesi 15:00-17:00 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 150 TL

Bu kurs 2232 kez görüntülendi.

Etiketler

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Roman dansları Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dans Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir