Latince Dil ve Tarih Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Dil Kursları - Meraklısı İçin
Latince Dil ve Tarih Kursu

İstanbul Dil Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Latince Dil ve Tarih Kursu

Kurs Hakkında Temel Bilgiler

Süre: Latince Kursumuz haftada bir defa, üç saat süreyle yapılmaktadır. İlk birkaç derste alfabe ve imla üzerinde yoğunlaştıktan sonra, normal ders döngüsüne geçilmektedir. Kurs süresi haftada 1 defa 3 saatlik ders üzerinden toplamda 108 saat, 36 ders, 9 ay olacaktır. 

Hedef: Hiç bilmeyenlere yönelik olan bu kurs temel olarak Latince diline bir giriş niteliğindedir. Konuşma bakımından Latince artık ölü bir dil olduğu için, kursta esas olarak Latince okuma-yazma, daha çok da okuma üzerinde çalışılacaktır. 

Yöntem ve Materyal: Kurs boyunca Latince eğitiminde kullanılan temel müfredat yöntemleri uygulanacaktır. Diğer dil kurslarından farklı olarak, Latince kursu yoğun okuma ve metin çözümleme çalışmalarını içerecektir. Öğrencinin hızla Latince terminolojiye hakim olması hedeflenmekle beraber, temel dilbilgisi üzerinde de çalışılacaktır. Sınıfın performansına bağlı olarak, kursun ilerleyen aylarında Latince klasik metinler ele alınacaktır.

Ders Günü ve Saati: Her Perşembe 19:00-22:00 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 200 TL

Bu kurs 7575 kez görüntülendi.

Etiketlerlatince

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Latince Dil ve Tarih Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dil Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir