Def - Erbane Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Müzik Kursları - Meraklısı İçin
Def - Erbane Kursu

İstanbul Müzik Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Def - Erbane Kursu

Def - Erbane Kursumuz Hakkında Genel Bilgiler 

Def kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılacaktır. İlk bir-iki derste teorik bir müzik çalışması üzerinde durulacak; bu çalışma kapsamında katılımcıya temel düzeyde nota (bona) bilgileri, def notaları ve müzik zamanları öğretilecek. İlerleyen derslerde enstrümanın teknik yapısı, tutuş pozisyonu ve vuruş teknikleri öğretilerek ilk etütlere geçilecek. Genellikle ikinci dersten itibaren nota ile def çalınmaya başlanıyor ve def alıştırmaları içeren bir müfredat kitabı eşliğinde dersler ilerliyor. Bir müzik enstrümanını çalmayı öğrenmek oldukça meşakkatli bir iş olduğundan, öğrenen kişinin güçlü bir öz-disipline sahip olması, öğretmenin önerdiği çalışma yöntemlerini eksiksiz olarak uygulaması ve kendi kendine bolca tekrar yaparak el becerisini geliştirmesi büyük önem taşıyor. Bu yöntemleri doğru uygulayan ve disiplinli şekilde çalışan bir öğrenci, birkaç aylık bir zaman dilimi içinde enstrümanda doğru sesi çalma düzeyine erişebilmektedir. Enstrümanın rahat ve etkin bir şekilde çalınabilmesi ise eğitim sürecini aşıp, yoğun pratik ve tekrar gerektirecektir. 

 Katılımcıların her birinin bir def edinmesi gerekmektedir. Deriden plastiğe çeşitli malzemeden yapılmış defler piyasada bulunmaktadır. Hocalarımız def alımı konusunda gerekli öneri ve yönlendirmelerde bulunacaklardır.

Ders Günü ve Saati: Her Cumartesi 13:00-15:00 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 150 TL

Bu kurs 9225 kez görüntülendi.

Etiketler

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Def - Erbane Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir