Buzuki Kursu - Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi - Müzik Kursları - Meraklısı İçin
Buzuki Kursu

İstanbul Müzik Kursları Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi

Buzuki Kursu

Buzuki Kursumuz Hakkında Genel Bilgiler 

Buzuki kursumuz haftada bir defa iki saat süreyle yapılacaktır. İlk birkaç derste teorik bir müzik çalışması üzerinde durulacak; bu çalışma kapsamında katılımcıya temel düzeyde nota (bona, solfej) bilgileri öğretilecek. İlerleyen derslerde buzuki enstrümanının teknik yapısı, müzikal perde sistemi, tutuş pozisyonu ve pena kullanımı öğretilerek ilk etütlere geçilecek. Buzuki kursumuz kapsamında temel olarak klasik rembetiko şarkıları ve günümüz Yunan müziğinde modern rembetiko olarak kavramlaştırılan şarkılar öğretilecek. Bu çalışmaya paralel olarak, buzukinin tarihi, kültürü, geçirdiği evrimler, Yunan müzik enstrümanları içindeki yeri ve unutulmaz buzuki ustalarının yaşamlarından kesitler gibi öğeler içeren teorik bir çalışma da eşlik edecek. Bir müzik enstrümanını çalmayı öğrenmek oldukça meşakkatli bir iş olduğundan, öğrenen kişinin güçlü bir öz-disipline sahip olması, öğretmenin önerdiği çalışma yöntemlerini eksiksiz olarak uygulaması ve kendi kendine bolca tekrar yaparak el becerisini geliştirmesi büyük önem taşıyor. Müzik enstrüman dersleri fazla katılımcıyla pek verimli olmadıklarından, sınıflarımız 4-6 katılımcı arasında olacaktır. Derslerde ve daha sonra bireysel olarak kullanmak üzere, katılımcının buzuki edinmesi için gerekli koordinasyonu birlikte yapacağız.

Ders Günü ve Saati: Her Cuma 19:30-21:30 saatleri arasında
Ücret: Aylık (4 hafta = 4 ders) 250 TL

Bu kurs 2477 kez görüntülendi.

Etiketler

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi Hakkında

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi, bu rengarenk coğrafyada birlikte bir ömür geçiren farklı kültürlerin birbirini keşfetmesine, tanışmasına ve yakınlaşmasına vesile olabilmek için faaliyet yürütüyor.

Kurumumuzda genel olarak, Türkiye içindeki ve etrafındaki etnik kültürlerin dilleri, müzikleri ve dansları öğretilmektedir.

Etnik Dil Kurslarımız: Arapça, Arnavutça, Boşnakça, Çerkezce, Ermenice, Farsça, Gürcüce, İbranice, Kürtçe, Latince, Lazca, Osmanlıca, Pomakça, Süryanice, Yunanca, Zazaca.

Etnik Dans Kurslarımız: Türkiye Dansları, Yunanistan Dansları, Kürt Dansları, Roman Dansları, Boşnak Dansları, Laz ve Hemşin Dansları, Ermeni Dansları.

Etnik Müzik Enstrüman Kurslarımız: Buzuki Kursu, Santur Kursu, Def-Erbane Kursu

Adres
Atıf Yılmaz Cad. No: 16 Kat: 4-5 Beyoğlu – İstanbul

Telefon
0212 - 244 85 63

Geoaktif Kültür ve Aktivizm Merkezi tarafından düzenlenen Buzuki Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Müzik Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir