Capoeira Kursu - AfroCubanos Dans Kursu - Dans Kursları - Meraklısı İçin
Capoeira Kursu

İstanbul Dans Kursları AfroCubanos Dans Kursu

Capoeira Kursu

Brezilya kültürürün o büyülü müzikleri eşliğinde bir buçuk saat boyunca durmadan capoeira. Harcanan kaloriyi siz düşünün.

Ders günleri çarşamba ve cuma akşam saat 9:00 -10:30 arasında AFROCUBANOS'’ta.

Tayfur Katmeray, aka Biribazu Hollanda'nın Denhaag şehrinde doğdu.Doğduktan 3 sene sonra İstanbul'a taşında ve orda yaşamaya başladı. Biribazu capoeira hayatına 17 yaşında başladı.Capoeira ile ilgilenmesinin en önemli sebebi olan "only the strong" filminden sonra bu sporun derslerinin verildiği yerlerde arkadaşları ile çalıştı.2004 yazının temmuz ayında organize ettiği ilk workshop ve batizado töreninde dünyada saygın bir yeri olan Grupo Capoeira Brasil'in kurucu hocalarından Mestre Paulao Ceara ile tanıştı.Graduado Biribazu Mestre Paulao'dan capoeira adına çok şey öğrendi.İstenmedik sebeplerden de olsa Mestre Paulao ile yolları ayrıldı.2005 Nisan'ında gene Grupo Capoeira Brasil'in mestrelerinden Mestre Jelon Vieira ile bir tanışma ve eğitim semineri düzenleyen Biribazu capoeira hayatına Mestre Jelon ile devam etti.

2005 Yazında Brezilya'da Mestre Jelon'un Salvador Bahia'daki en büyük capoeira festivalinde "Estagieiro" seviyesini alarak Mestre Jelon ve grubunun bir parçası oldu.2006 Yılında İstanbul'da düzenlediği 3.Capoeira Festivalinde Mestre Jelon tarafından "Monitor" seviyesine yükseltildi.Graduado Biribazu İstanbul'da çeşitli Dans Stüdyoları,Spor Merkezleri ve Üniversitelerde capoeira dersleri vererek Türkiye'deki Capoeira'nın gelişimine büyük katkısı vardır.

Brezilya ve Türkiye'deki çeşitli capoeira workshop ve festivallerine katılan Biribazu TV Showları Açılışlar,Dans Festivalleri,Üniversite Şenlikleri gibi etkinliklerde yer almıştır.2007 Ağustos ayında Brezilya'da 1 ay kalarak katıldığı workshoplar ve batizadolardan sonra Türkiye'ye "Graduado" seviyesini alarak geri dönmüştür.

New York Capoeira Foundation en kıdemli capoeiristası Instructor Tiba Vieira'nın süpervizörlüğü altında 2007 Kasım'da en saygı duyduğu capoeiristalardan biri Mestre Itabora Ferreia - Contra Mestre Peninha - Conra Mestre Marcelo - Professor chuvisco ve Graduado Arauna ile inanılmaz bir capoeira festivali(Batizado) daha düzenlemiştir.

Bu kurs 2141 kez görüntülendi.

Etiketler

AfroCubanos Dans Kursu Hakkında

1995 Yılında kurulan AfroCubanos Dans Kursu, Dünya ile eş, yeniliklere ve gelişmelere açık bir dans kursu olma özelliği taşımaktadır.

AfroCubanos Dans Kursu, Türkiye'de ve özellikle İstanbul'da dans tutkunlarını bir araya getirmeyi başarmış, güncel, yenilikçi, aktif bir platform oluşturmuştur.

Ayrıca Türkiye ve Dünya çapında bir çok başarılı dans organizasyon ve workshoplara imzasını atmış.Profesyonel yerli ve yabancı dans hocalarla faaliyetlerini; Flamenco, Latin Dans, Sirtaki, Tango kursu, Caz, Oryantal, Modern Dans, Klasik Dans, Break Dans, Hip Hop Dans, Düğün Dans ve Pole Dans branşlarında devam etmektedır.

İstiklal Caddesi'nin Ortasında ana cadde'de bulunan Kursumuzun 2 aded Çalişma Salonu 160m, soyunma kabini, Özel soğutma ve havalandirma sistemine sahibdir.TDSF'den Ruhsatlı kursumuzun Üyelerine her kur'un sonunda sınavdan sonra Kursun seviye sertifikasini verılmekte.Üyelerinin %60 Üniversite Öğrencileri ve %40 çalişan toplum%70 Bayan %30 Erkek Kursumuz hayatı daha eğlenceli kılmayı ve bununla beraber paylaşım zevkini yaşatmayı amaçlamıştır. 

Address: İstiklal Cad. No: 112 / 114  Kat :1 Galatasaray Beyoğlu-İstanbul ( Galatasaray Lisesi'ni geçince Yapı Kredi Kültür Merkezi'nin karşısında Hasan Usta sütlü tatlıları üst katı)

AfroCubanos Dans Kursu tarafından düzenlenen Capoeira Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Dans Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir