Özel Pendik Gökyüzü Anaokulu

"GÖKYÜZÜNDE EĞLENMEK, YERYÜZÜNDE ÖĞRENMEK ÇOCUKLARA ÖZELDİR."

Tarihçe

1997 yılında Dr. Hüseyin Emin ÖZTÜRK öncülüğünde; Rasim ÜNAL, Hayrullah ÜNAL, Süleyman ÇOLAK ve Ali KANGALLI olmak üzere beş müteşebbis tarafından kurulan Gökyüzü Koleji ve Eğitim Kurumları A.Ş; 1997-1998 öğretim yılında Özel Gökyüzü maltepe-anaokullari-ozel-maltepe-gokyuzu-anaokulu-logo.jpgİlköğretim Okulu'nu açmak suretiyle eğitim-öğretim hizmetlerini başlatmış oldu.

 
Ülkemizde ismini çocukların koyduğu tek okul olan Gökyüzü İlköğretim Okulu, kısa sürede kazandığı kurumsal kimliği ile özel okullar arasında hak ettiği yerini almış, öğrenci sayısını da sürekli arttırmak suretiyle kontenjanını doldurmuş ve 1999-2000 yılında ilk mezunlarını vermiştir.
 
Özel Gökyüzü İlköğretim Okulundan mezun öğrenciler; Galatasaray Lisesi ve İstanbul Erkek Lisesi başta olmak üzere, sayılı Anadolu ve Fen Liselerini kazanmışlardır.

Gökyüzü Eğitim Kurumları A.Ş; 2000-2001 öğretim yılında; Yabancı Dil Ağırlıklı Lise (süper lise) ile eğitim-öğretim kurumları halkasına bir yenisini eklemiştir. Orta Öğretimin Yeniden Yapılandırılması sürecinde, dört yıllık program uygulayan Anadolu Lisesi'ne dönüştürülen Gökyüzü Anadolu Lisesi, 2005 - 2006 öğretim yılından, Özel Fen Lisesi ise 2008-2009 öğretim yılından itibaren eğitim öğretime başlamıştır.

Gökyüzü Eğitim Kurumları; öğrencilerini 21. Yüzyıl şartlarına göre yetiştirecek Esenkentdeki Modern ve her türlü teknik donanıma sahip kampüsünde çevrenin ihtiyaçlarını da dikkate alarak eğitim halkasını genişletmenin çabası içinde yoluna devam etmektedir.

Vizyonumuz

Eğitim Yöneticileri; 
Aile odaklı – çocuk merkezli eğitim anlayışını benimser. Öğrencileri kabiliyetlerine göre eğitip, çağın ötesine hazırlar. Kendisi ve çevresiyle barışık olup, başarıyı ekip çalışmasında görür. 

Eğitim Kadrosu; 
Eğitimi bir sanat olarak algılayıp, sevgi ve şefkati esas alır. Eğitimin bütün formasyonlarına sahip, kendisini sürekli yenileyen, sevecen ve bilgilidir. 

Eğitim Ortamı; 
Çocuğun seveceği, fiziki ve teknik donanımıyla çağa uygundur.

Misyonumuz

Bedenen, ruhen sağlıklı; sevecen, hür düşünceli; kendisine ve topluma faydalı, kabiliyetleri gelişmiş, milli değerleri benimsemiş, bilginin güç olduğunu önemsemiş, "İYİ İNSAN" olmayı hedeflemiş mutlu çocuklar yetiştirmek.

Haftalık Etkinlik ve Öğrenme Merkezlerimiz

  • Türkçe dil etkinlikleri               Değerler eğitimi         Kitap okuma
  • Eğlenceli aritmetik                   El sanatları                Bahçe etkinlikleri
  • Okuma yazma etkinliği            Montessori                Evrensel çocuk hakları
  • Akıl oyunları                            Reggio
  • Görsel sanatlar                        Drama
  • Fen ve doğa                            Müzik
  • İngilizce                                   Yüzme
  • İngilizce hikaye                        Jimnastik
  • Grup oyunları                          Mutfak atölyesi

Adres: Hacı Bektaşi Veli Caddesi Boğaç Sokak No:2 Sülüntepe Spor Kompleksi Binası / Pendik 
(Okulumuz Çamlık, Yenişehir ve Kurtköy'e yakın bölgededir.)
Telefon: 0216 5950692-93  / 4447088
E-posta: [email protected]

http://www.gokyuzu.com.tr/gokyuzu-pendik-anaokulu-

Özel Pendik Gökyüzü Anaokulu tarafından düzenlenen tüm programlar