Yaz Bilim Okulu - Mucitler Atölyesi - Çocuklar İçin Kurslar - Meraklısı İçin
YAZ BİLİM OKULU

İstanbul Çocuklar İçin Kurslar Mucitler Atölyesi

Yaz Bilim Okulu

Mucitler Atölyesi, bu yaz bilime ve sanata meraklı çocuklar için eğlendirirken öğreten, 15 farklı atölye çalışmasının yer aldığı dopdolu bir program hazırladı. Bilim ve sanatın yanında spor aktiviteleri ve gezilerle programımız daha da zenginleşti. Çocuklarımız için yorucu bir okul döneminden sonra Yaz Bilim Okulu programımız harika bir karne hediyesi olacak. Programda neler yok ki!

 • Mutfakta Bilim
 • Gizemli Kimya
 • Tasarım
 • Eğlenceli Matematik
 • Şaşırtan Fizik
 • Robotik
 • Zeka Oyunları
 • Elektrik-Elektronik
 • Astronomi
 • Origami
 • Kirigami
 • Ebru, Ahşap Boyama, Resim, Kil
 • Buz Pateni, Jimnastik, Yapay Kaya Tırmanışı, Ata binme
 • Geziler

Mutfakta Bilim Atölyesi'nde sütte ebru, rengarenk sıvılar gibi çevremizde bulabileceğimiz malzemelerle deneyler yapılacak, bilimin yaşadığımız hayatla ilişkisi kurulacak.

Şaşırtan Fizik Atölyesi ise ağırlık merkezi, denge, basınç, genleşme, kuvvet, optik, aynalar, manyetik alan gibi fizik konularının işlendiği eğlenceli,eğitici program.

Tasarım Atölyesi'nde bilimsel oyuncaklar tasarlanacak, çocuklar yaptıkları çalışmayı evlerine götürebilecekler.

Robot Atölyesi'nde güneş paneli, legolar, özel devreler ve parçalar kullanarak çocuklar kendi robotunu yapacak ve hareket ettirebilecekler.

Gizemli Kimya Atölyesi'nde kabaran köpükler, rengarenk sıvılar, baloncuklar çocukları bekliyor!

Zeka Oyunları Atölyesi'nde eğitici materyaller ve dünya çapında ödül almış oyuncaklar kullanılarak çocukların matematik zekasını arttırmaya yönelik etkinlikler yer alacak.

Eğlenceli Matematik Atölyesi'nde Fibonacci sayıları, altın oran, altıgen yapılar, mısır piramitleri, zihinden hesap teknikleri vb. ilgi çekici konular etkinlikler yoluyla işlenecek.

Sanat Atölyesi'nde ebru, resim, kil, ahşap boyama olmak üzere her hafta farklı çalışmalar yapılacak.

Elektrik-Elektronik Atölyesi'nde pil yapımı, temizlik robotu, rüzgar tribünü, motor yapımı gibi çalışmalar yaptırılacak.

Astronomi Atölyesi'nde Ay'ın evreleri, krater oluşumu, göktaşları, güneş sistemi, gezegenler hakkında çeşitli etkinlikler ve deneyler yaptırılacak, çocuklar uzayla ilgili sorularına cevap bulacaklar.

Program; 12 HAZİRAN - 23 HAZİRAN 2017, 03 TEMMUZ - 28 TEMMUZ 2017, 31 TEMMUZ -25 AĞUSTOS 2017 tarihleri arasında olmak üzere 3 kurdur. Katılımcılar bu tarihlerden kendilerine uygun olan kura katılabilirler.

1.KUR: 12 HAZİRAN - 23 HAZİRAN 2017
2.KUR: 03 TEMMUZ - 28 TEMMUZ 2017
3.KUR: 31 TEMMUZ - 25 AĞUSTOS 2017

mucitler atölyesi

MUCİTLER ATÖLYESİ YAZ PROGRAMI

mucitler atölyesi yaz programı
*Sportif Aktivite: Jimnastik, Buz pateni, Yapay Kaya Tırmanışı, Ata binme
*Gezi: Rahmi Koç Bilim ve Teknoloji Müzesi, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesi, İstek Belde Planetoryum, İslam Bilim ve Teknoloji Müzesi
*Sanat Atölyeleri: Ebru, Ahşap Boyama, Resim, Kil

ÜCRET:

1 Haftalık Katılım: 450 TL+%18 KDV
2 Haftalık Katılım: 800 TL+%18 KDV
3 Haftalık Katılım: 1100 TL+%18 KDV
4 Haftalık Katılım: 1400 TL+%18 KDV

*Ücrete tüm dış etkinlikler ve malzemeler dahildir.
*Kardeş İndirimi: %5
*Tek seferlik katılım olduğunda;
Deney, Tasarım, Sanat, Matematik, Origami, Kirigami, Zeka, Astronomi: 30 TL
Robot, Elektrik-Elektronik, Gezi, Spor Aktivitesi: 50 TL
*Günlük Katılım:120 TL

Yaz Bilim Okulu Meraklısı İçin takipçilerine özel %15 indirimli.

Bu kurs 4625 kez görüntülendi.

Etiketler

Mucitler Atölyesi Hakkında

Mucitler atölyesi

MUCİTLER ATÖLYESİ EĞİTİM DANIŞMANLIK VE ORGANİZASYON anaokulu ve ilköğretim çağındaki çocuklara yönelik eğitici ve eğlenceli çeşitli etkinlikler; Deney Atölyesi, Matematik&Zeka Oyunları, Robot Atölyesi, Elektrik-Elektronik Atölyesi, Bilim Gösterileri, Bilim Sergileri ve Şenlikleri organize eder ve gerçekleştirir. Güz ve bahar döneminde "Haftasonu Atölyeleri", sömestre tatilinde "Kış Bilim Okulu", yaz tatilinde de "Yaz Bilim Okulu" şeklinde paket programlarımız bulunmaktadır. Bu programlara öğrenciler bireysel olarak katılabilmektedir. Atölye çalışmalarına okul öncesi kurumlar, ilkokul ve ortaokullar randevu alarak gruplar halinde katılabilmektedir. Okul grupları  Mucitler Atölyesi'ne gelebilir ya da  okullarına bizi davet edebilirler. Eğitmen kadromuz fen bilimleri, matematik ya da mühendislik alanında eğitim görmüş deneyimli, dinamik, iletişimi kuvvetli gençlerden oluşmaktadır. Ayrıca faaliyet alanlarımız  ile ilgili konularda kişi ve kurumlara yönelik eğitim seminerleri ve danışmanlık hizmeti verilmektedir.

Adres: Bulgurlu Mah. Libadiye Cad.No:13 Üsküdar/İstanbul (Türk Petrolün karşısında)
Telefon: 0 216 650 89 50
Web: www.mucitleratolyesi.com
E-mail: [email protected]

Mucitler Atölyesi tarafından düzenlenen Yaz Bilim Okulu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çocuklar İçin Kurslar kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir