Abrakadabra İstanbul

Abrakadabra 1997 yılında çocukar için bir yabancı dil programı olarak Hamburg /Almanya'da faaliyetine başlamıştır.2002 yılından bu yana Almanya'da marka patenti bulunmaktadır.

2007 yılında Berlin'de yerleşik K&S Partnersysteme GmbH isimli firma telif haklarını satın alarak markayı daha da profesyonelleştirip geliştirimişdir .Alman Franchise Birliği üyesi de olan Abrakadabra'nın Almanya'da 50,Avrupa çapında ise 12 şubesi bulunmaktadır(İtalya,İsviçre ,Avusturya,Polonya,Rusya…).Yakın tarihte Fas'da bu zincire katılmıştır.Şimdi de Türkiye'de ilk kez Nortek Eğitim ve Danışmanlık firmasının girişimleri ile İstanbul'da faaliyetine başlamıştır. Firmamız güçlü bir franchise altyapısına bağlı olarak çalışmaktadır

Yöntemimiz

Çocuklar oyun yöneticileri ve arkadaşları ile sadece Almanca, İngilizce, Fransızca yada İspanyolca konuşulan gizemli ülkelere seyahat eder…Metodik bir şekilde şarkılar,şiirler,resimler ,hikayeler ,danslar ve hareketli oyunlar ile süslediğimiz bu saatler çocukları için çok eğlenceli olmakla beraber onlara yabancı dili stressiz bir ortamda öğrenme yada okulda öğrendiklerini pekiştirme imkanı sunar.

En güncel bilimsel veriler gösteriyor ki çocuklar en iyi oynayarak ,deneyerek ve keşfederek öğreniyor:Biz çocuklarla yabancı dilde oynuyor ve geleneksel ders sisteminin temeli olan yapay iletişim yerine, herhangi bir sınav yada ders kitabı olmaksızın, onların kaygısız bir ortamda doğal bir yolla yabancı dile giriş yapmalarını yada bildiklerini pekiştirmelerini sağlıyoruz.

Bunu yaparken 30 yıldır Kanada'da faydalanılan bir erken dil eğitimi metodu olan ve "İmmersion Metodu "olarak adlandırılan yöntemi kullanıyoruz.İmmersion "içine atmak " anlamını içermekte olup bu yöntemde çocuklar bir yabancı dil havuzunun içine atılmakta ve burada eğlenerek "yüzmeyi " yani dili anlamayı öğrenmektedirler.Bir dili öğrenmenin en iyi yolu onun içinde hareket etmek ve yaşamaktır!

Amacımız

Tematik yaklaşım kelime öğrenme üzerine kurulu olmakla beraber ana amaç ilgili dilde komünikasyondur.Ancak çocukların akıcı bir şekilde yabancı dili konuşması değil,ilgili dile pozitif bir giriş yapmak ve yabancı dil öğrenmeye karşı olumlu bir tutum kazanması ve varsa mevcutta olan bilgisini pekiştirmesi hedeflenmektedir. Bunların dışında çocuğun dili aksansız bir şeklilde öğreneceği bir ortam sunulmaktadır.

Eğitmenlerimiz

Mobil oyun yöneticilerimiz ilgili anadillerinde ders vermekte ve ağırlıklı olarak ilgili kültürlerden gelmektedirler.

Eğitmenler Abrakadabra'nın hem teorik hemde pratik eğitiminden geçmekte ve güncel eğitimlere de katılmaya devam etmektedirler.Eğitmenlerimiz çocuk eğitmi konusunda tecrübeli ve çocuklar ile iletişimi iyi,entertainment yeteneği yüksek olan kişiler arasından seçilmektedir.

www.abrakadabra-istanbul.com

Abrakadabra İstanbul tarafından düzenlenen tüm programlar