Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Eğitimi - Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi - Meraklısı İçin
Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Eğitimi

Bursa Çizim - Tasarım Kursları Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi

Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Eğitimi

Güzel sanatlara hazırlık programımız, 
Güzel Sanatlar Fakültelerinin; 
Resim, 
Heykel, 
Grafik, 
İç Mimarlık, 
Endüstriyel Tasarım, 
İletişim Tasarımı-Multimedia, 
Animasyon, 
Sahne Dekorasyonu, 
Kostüm Tasarımı, 
Fotoğraf ve Video bölümlerinde öğrenim görebilmek için gerekli olan yetenek sınavlarına yönelik eğitim ve genel kültür bilgisi kapsamında verilmektedir.

Temel ilkemiz okulu değil çalışan öğrenciyi kazanmaktır.

Bu yüzden hedefimiz öğrencimizin kimseye ihtiyaç duymayacak ayakları üzerinde duracak kadar temel eğitim almasını sağlamaktır.

Yetenek sınavlarında öğrencilerin çizim ve sanatsal yaratıcı yeteneklerinin yanı sıra, girmek istedikleri bölüme ait teknik ve genel kültür bilgileri de ölçülmektedir.

Eğitimden Başlıca Bölümler

 • Temel çizgi çalışması
 • Yerleştirme ve ölçü alma kuralları çalışmaları,
 • Desen çalışmaları, 
 • Tonlama teknikleri ve hacim çalışmaları,
 • Perspektif,
 • Obje, 
 • Figür(Anatomi çalışmaları), 
 • İç ve dış mekan çizimleri,
 • Suluboya teknikleri, 
 • Hayalden kompozisyon çalışması, 
 • Mülakat aşamasına yönelik sanat tarihi eğitimi.


Atölyemiz Pazartesi Dışında diğer günler 10:00- 18:00 arası eğitim vermektedir.Temel desen eğitimi alan öğrenciler yaz döneminde tam gün ek bir ücret olmadan devam ederler. Öğrencinin hazırlanacağı bölüme göre program uygulanır. 

Tam gün programın ucretı 800 TL, yarım gun program 450 TL'dir

Bu kurs 2045 kez görüntülendi.

Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi Hakkında

Okan Sabuncular Sanat Atölyesi 2000 yılında Heykeltıraş Okan SABUNCULAR tarafından kurulmuştur.

Atölyemizde ülkemizin en seçkin okullarının özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimiz, temel çizgi eğitimi, anatomik etütler, oran-orantı, reprodüksiyon, tonlama teknikleri, hacimlendirme, perspektif konularında eğitim alarak görsel algılama ve kavramsal yorumlama sınavlarına hazırlanırlar. Teorik bilgilerini sanat tarihi okumaları yaparak geliştiren öğrencilerimiz mülakat sınavı için kapsamlı bir hazırlık yaparlar. Hobi heykel atölyemizde karakalem desen eğitimi ile desteklediğimiz klasik eser kopyaları , anatomik etütler, büst, tors ve rölyef çalışmaları temel materyal olarak seçtiğimiz kil ile biçimlendirilerek oluşturulmaktadır.

Bursa Çekirgede hizmet veren atölyemiz butik tarzda eğitim vermektedir.Atölyemizde, öncelikli olarak Güzel Sanatlar Fakültelerinin yaptığı Özel Yetenek Sınavlarına hazırlanan öğrencilere yönelik eğitim verilmektedir. Ayrıca heykel ve resim alanlarında farklı kesimlerden öğrenciler için de eğitim programlarımız mevcuttur.

2014 yılına kadar Maksemde bulunan Madırga Sanat Atölyesi adıyla hizmet veren atölyemiz, Mart/2014 den itibaren Çekirge Caddesinde Okan Sabuncular Sanat Atölyesi adıyla  eğitimine devam Etmektedir.

Adres
Çekirge Cad. Aker Apt. No:68 K:3 D:8 (Halkbank Karşısı) BURSA

Telefon
0 544 657 81 88 / 0553 447 88 00

Okan Sabuncular Güzel Sanatlar Atölyesi tarafından düzenlenen Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çizim - Tasarım Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir