Minik Meraklılar için Ev Yapımı Oyun Hamuru - Blog - Meraklısı İçin

Minik Meraklılar için Ev Yapımı Oyun Hamuru

Genellikle minikler için gidip bilindik markaların çocuklar için özel ürettiği hazır oyun hamurlarını satın alırız. Satın almak yerine, oyun hamurunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz?

Hazır üretilmiş oyun hamuru satın almakta bir sakınca olmayabilir, ancak oyun hamurunu evde yapmanın ne kadar kolay ve eğlenceli olduğunu görünce muhtemelen bir daha hazır oyun hamuru satın almayacaksınız.

Çocuklar hamuru yoğurmaya, sıkmaya, şekil vermeye bayılırlar. Bu onların gelişimi için de oldukça önemlidir. Çocuklar hamurla haşır neşir oldukça parmak kasları güçlenirken, ince motor becerileri de gelişir. Amaç zaten hamur ile oynamaksa, neden kendi oyun hamurunuzu çocuğunuz ile birlikte yapmayasınız ki? Ayrıca ev yapımı oyun hamurunun içinde ne olduğunu bilirsiniz, katkı maddesi içermez. Ev yapımı oyun hamuru hazır satın alınanlara göre daha ekonomiktir. Üstelik kendi oyun hamurunuzu yapmanız çocuğunuza bir şeyler üretmenin aynı zamanda eğlenceli de olabileceğini gösterir.

Peki oyun hamurunu nasıl yapacaksınız? Ev yapımı oyun hamuru tarifini ve alternatif bir hamur oyununu videomuzda izleyebilirsiniz.

Oyun hamuru tarifleri ve alternatif oyunlar için Mini Aktivite tarafından hazırlanan Ev Yapımı Oyun Hamuru Tarifleri Ve Aktivite Önerileri Kitabı'na göz atabilirsiniz.

Bu güzel söyleşi için Mini Aktivite ailesine, çekim için kullanılan ekipman desteği için de Kiralık Fotoğraf Makinesi ekibine teşekkürler.

10216 kez izlendi.

Son Videolar

Mor Atölye'de Tilda Bebek Workshop

Mor Atölye'de Tilda Bebek Workshop

Hem meraklı, hem de pek hamarat kadınların katıldığı bir Tilda Bebek Workshopunun misafiri olduk. Katılan herkes çok şey öğrendi, çok eğlendi ve nihayetinde günün sonunda nur topu gibi Tilda'ları oldu.

8.4.2015
Meraklısına Uygulamalı Bonsai Atölyesi

Meraklısına Uygulamalı Bonsai Atölyesi

19 Ekim 2014 Pazar günü Meraklısı İçin ofisinde gerçekleştirdiğimiz Uygulamalı Bonsai Kursu etkinliğimiz böyle geçti. Bu keyifli günde bizimle olan tüm meraklılara teşekkürler.

29.10.2014
Meraklısı İçin Karikatür: Kamil Yavuz Karikatür Atölyesi

Meraklısı İçin Karikatür: Kamil Yavuz Karikatür Atölyesi

Kamil Yavuz Karikatür Atölyesi'ne yaptığımız ziyareti, karikatür öğrencileriyle ve karikatür eğitmeni Kamil Yavuz'la yaptığımız söyleşileri videomuzdan izleyebilir; karikatür çizmek ve bir karikatür atölyesine katılmak ile ilgili sorularınızın cevaplarını bulabilirsiniz.

28.2.2014
Meraklısı İçin Binicilik: Kenanbey Binicilik Kulübü

Meraklısı İçin Binicilik: Kenanbey Binicilik Kulübü

Binicilik spor dendiğinde binicilik ilk akla gelenlerden olmasa da, ciddi bir eğitim, pratik ve efor isteyen bir dal. Binicilik eğitimi ile ilgili tüm sorularımızı Kenanbey Binicilik Kulübü'nün kurucusu Kenan Erturgut'a yönelttik. Merak ettiklerinizin cevabı videomuzda.

5.2.2014
Meraklısı İçin Keçe: Hatish Keçe Atölyesi

Meraklısı İçin Keçe: Hatish Keçe Atölyesi

Keçe son zamanlarda, özellikle hazır aksesuarlarda, sıkça karşılaştığımız bir malzeme. Hele ki bu kış ayazında keçe gibi sıcacık bir şeyle haşır neşir olmak oldukça cezbedici. Peki, keçe nasıl bir malzemedir? Keçe ile neler yapılabilir? Keçe aksesuar yapımına nasıl ve nereden başlamalı? Sorularımızı Hatish Accessory'nin kurucusu ve keçe atölyesi eğitmeni Hatice Ayyıldız cevapladı.

5.2.2014
Minik Meraklılar için Ev Yapımı Oyun Hamuru

Minik Meraklılar için Ev Yapımı Oyun Hamuru

Satın almak yerine, oyun hamurunuzu kendiniz yapmaya ne dersiniz? Ev yapımı oyun hamuru tarifini ve alternatif bir hamur oyununu videomuzda izleyebilirsiniz.

30.1.2014
Meraklısı İçin Alevde Cam: Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi

Meraklısı İçin Alevde Cam: Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi

Boncuklar, biblolar, avizeler, aksesuarlar, ev eşyaları... Cam hayatımızın büyük bir kısmında sürekli ilişki halinde olduğumuz bir madde. Cam objelere gösterilen yoğun talep ise çift taraflı; tüketim ve üretim. Cam boncuk yapımı hem hobi hem de meslek edinmek isteyenler için ilginç bir konu. Alevde şekillendirilen cam çubuklar, renkler, malzemeler, fiyatlar ve ister hobi ister tam zamanlı olsun cam ile uğraşmak isteyenleri ilgilendirecek konuları Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi'nin kurucusu Sertaç Bayraktar aydınlattı.

30.1.2014
İlginizi çekebilir