Grafik Tasarım Eğitimi - Sahne Akademi - Çizim - Tasarım Kursları - Meraklısı İçin
Grafik Tasarım Eğitimi

İstanbul Çizim - Tasarım Kursları Sahne Akademi

Grafik Tasarım Eğitimi

Sahne Akademi tarafından düzenlenen Grafik Tasarım Eğitimi'ne katılarak Photoshop, Corel Draw, Illustrator ve Indesign programlarını kullanmayı öğrenebilir, yeni bir mesleki beceri kazanabilir veya becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitimin içeriği:

VEKTÖREL TASARIM PROGRAMLARI: Hem obje tabanlı çizimler, hem de matbaa süreçlerine hakimiyet açısından önemli olan programlardır. Ders esnasında öğrencilerin hem çizim yapabilmeleri, hem de matbaa süreçlerine hakimiyet kazanmaları amaçlanır. Öğrenciler bir yandan illustraston, afiş, kitap kapağı vb. işler yaparken, bir yandan da bu işlerin basım aşamalarını öğrenirler. Masaüstü yayımcılıkta diğer programlar ile ortak iş akışı geliştirirler.Bu aşamada 2 program öğretilmektedir.

COREL DRAW ve ADOBE ILLUSTRATOR - PİXEL TABANLI PROGRAMLAR VE İMAJ DÜZENLEME: Bu aşamada öğrencilerin sektörün temel programlarından biri olan Adobe Photoshop programını öğrenmeleri ve ilerleyen aşamalarda hakimiyetlerini pekiştirmeleri amaçlanmaktadır. Eğitimde tek yönde değil, öğrencinin meslek yaşamında ihtiyaç duyacağı hemen her alanda yetkinlik kazanması amaçlanır. Bir yandan grafik tasarıma yönelik ilustratif çalışmalar yapılırken, aynı zamanda fotoğrafçılık (fotomanüplasyon, imaj düzenleme, digital makyaj, renklendirme vb.), web tasarım (arayüz tasarımı, slice tekniği ile web sayfası yapımı, imajların web ortamına aktarılması için düzenleme vb) çok amaçlı bir program yürütülmektedir.

INDESIGN İLE ÇOK SAYFALI TASARIM: Bu aşamada öğrencilerin basım yayın sektöründe tercih edilen programlardan biri olan  Adobe Indesign ile çok sayfaları tasarımlar (gazete, dergi, kitap, bülten, insert vb.) üretmeleri hedeflenir. Bu süreçte öğrencilerin diğer programlar ile tam entegrasyon geliştirmeleri sağlanır.Bir yandan çalışırken, aynı zamanda sanatsal anlamda kendini geliştirmek isteyen bireyler için ideal alandır. Çok çalışmaktan, gözlemlemekten, üretmek ve ürettiklerini geliştirmekten ve en önemlisi çok okumaktan hoşlanan bireylerin bu alana yönelmeleri tavsiye edilir.

Grafik Tasarım Eğitimi toplam 20 hafta sürmektedir.

Bu kurs 2399 kez görüntülendi.

Sahne Akademi Hakkında

Sahne Akademi Ofis, Tasarım, Uzmanlık Eğitimleri, Teknik Eğitimler, Kariyer Paketleri ve Sertifika Programları düzenleyen bir eğitim kurumudur.

İletişim Bilgileri
Adres: Zeytinlik Mah. Taşevler Sok. No: 7 Bakırköy - İstanbul (Carousel AVM'nin otopark çıkışında)
Tel: 02124172463

Sahne Akademi tarafından düzenlenen Grafik Tasarım Eğitimi, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çizim - Tasarım Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir