Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi - Meraklısı İçin

İstanbul El Sanatları

Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi

Bayraktar  Cam Boncuk Atölyesi 2005 yılında Sertaç Bayraktar tarafından kurulmuştur.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Ustası Sertaç Bayraktar 1976 Giresun Keşap doğumludur. İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Bayraktar 1999 yılında Muğla Üniversitesi Milas Meslek Yüksek Okulu Taş Ve Metal İşlemeciliği Bölümü'nden mezun olmuştur.

Cam ile 1998 yılında  Arşak Özben'in yanında staj yaptığı dönemde tanışmış, özel bir ilgi ve beceri ile cam dünyasına adım atmıştır.2005 yılında kendi atölyesini kurmuş ve çalışmalarına birçok farklı modelde cam boncuk ve objeler üreterek devam etmiştir. Bu dönem zarfında kalifiye eleman eksikliğini fark etmiş, atölyesinde verdiği eğitimlerin dışında,  2008  yılında Kadıköy Halk Eğitim Merkezinde de eğitim vermeye başlamıştır.

2010 yılında,  Kültür Bakanlığı Geleneksel El Sanatları Ustası ünvanını kazanan Sertaç Bayraktar'ın adı Kültür Bakanlığı Halk Kütüphanesine yazılmıştır.

Birçok Kültürel Etkinlik ve Sergilerde  çalışmalarını  sergileyen,  Sertaç Bayraktar 2010 yılından itibaren Kültür Bakanlığı El Sanatları  Ustası olarak yurt dışında da ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmektedir.

Üretim ve bireysel eğitimlerin dışında Valilikler,Belediyeler ,Halkeğitim Merkezleri ile işbirliği içerisinde atölye kurulumları gerçekleştirmekte ve eğitmen desteği vermektedir. 

Sertaç Bayraktar, Bayraktar Cam Atölyesi çatısı altındaki  faaliyetleri ile sanatta, eğitimde ve üretimde var olduğunu kanıtladı ve kanıtlamaya da devam ediyor.

Bayraktar Cam Atölyesi

Gsm: 0 532 718 09 92

E-mail: [email protected]

Adres: Merdivenköy Mah. Hızırbey Cad. No:178 (Çemenzar Mevkii) Kadıköy/ İSTANBUL

www.camboncukatolyesi.com

Bu sayfa daha önce 4041 kez görüntülendi.

Mesaj Gönder

Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi tarafından düzenlenen kurslar hakkında her türlü soru, görüş, öneri ve isteklerinizi aşağıdaki form aracılığı iletebilirsiniz. Mesajınız kurum yetkililerine iletilecek ve yetkililer en kısa sürede sizinle iletişim kuracaklardır.

Bayraktar Cam Boncuk Atölyesi tarafından düzenlenen kurslar

İlginizi çekebilir