Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursları - Anatomi Sanat Evi - Çizim - Tasarım Kursları - Meraklısı İçin
Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursları

İstanbul Çizim - Tasarım Kursları Anatomi Sanat Evi

Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursları

Başlıca Eğitim Verdiğimiz Programlar ;

 • İç mimarlık
 • Grafik tasarım
 • Moda tasarım
 • Çizgi film - Animasyon
 • İletişim tasarımı
 • Görsel iletişim tasarımı
 • Endüstri ürünleri tasarımı
 • Resim
 • Resim öğretmenliği
 • Heykel
 • Seramik
 • Fotoğraf
 • Geleneksel Türk el sanatları
 • Sahne yönetimi
 • Sahne ve kostüm tasarımı
 • Güzel sanatlar liseleri yetenek sınavlarına hazırlık kursları

Anatomi Sanat Akademisi Güzel Sanatlar Yetenek Sınavlarına Hazırlık Atölyelerinde:
Güzel Sanatlar Liseleri ve Güzel Sanatlar Devlet ve Vakıf Üniversitelerinin tüm bölümlerine, alanında uzman, 15 yıllık deneyimli ve Marmara Üniversitesi Güzel sanatlar fakültesinden birincilikle mezun olmuş, bugüne kadar yüzlerce İç mimar, Endüstriyel ürün tasarımcısı, Görsel iletişim tasarımcısı, Grafiker vb. alanlara öğrenciler yetiştirmiş eğitmen ve Mimar Sinan , Marmara Üniversitesi mezunu yardımcı öğretmenlerle sanat eğitimi verilerek sınav maratonuna öğrencilerimiz hazırlanmaktadır.Ayrıca kurumumuzda çalışacak öğretmenleri çizim sınavına alarak yeterli düzeyde çizim bilgisi ve tecrübeye sahip olanlara görev vermekteyiz. Öğrencilerimiz, çizgi kaabiliyetine göre dağerlendirilip, her öğrencinin ihtiyacına cevap verecek şekilde birebir eğitim şeklinde ders akışı sağlanmaktadır.'' Yeteneksiz insan yoktur.Sanat eğitimi alamamış insan vardır.'' ilkesiyle her öğrenci ile birebir ilgilenilerek öğrencilerin çizgilerinin gelişmesi ve yetenek sınavları maratonuna hazır olması sağlanır.

Güzel sanatlar fakültesi yetenek sınavlarında başarılı olacak düzeyde akademik bir eğitim almak istiyorsanız öncelikle yapmanız gereken uzman öğretmenlerle eğitim - öğretim veren Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi bir eğitim kurumundan uygulamalı resim kursu eğitimini almanız gerekir. Öncelikle çizim alt yapısını oluşturup bir forma sokmanız kendinize özgü çizgi atışını geliştirmeniz başarınız için önemli etkenlerdendir.

Yetenek sınavlarına hazırlanan adayın öncelikle iyi gözlem yapması gördüğü her şeyi zihnine not etmesi gerekir. Marmara ve Mimar Sinan üniversiteleri yetenek sınavlarında başarılı olmak içinde farklı bir anlatım , farklı bir bakış açısı, farklı bir tasarım ve verilen kurguyu verilen sınırlı süre de yapabilmeniz için resim kursu eğitimini uzman öğretmenlerden almanız son derece önemlidir. Anatomi sanat akademisi ailesi olarak bu sorumluluğun bilincinde eğitmenlerle yetenek sınavlarına hazırlamaktayız.

Anatomi sanat akademisi resim kursu eğitimlerimiz şu şekilde uygulanmaktadır;

Güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlık eğitimlerinde öncelikle desen (artistik çizim) eğitimi verilmektedir.Desen eğitimi resim sanatının temelidir.Renkler , ışık ve gölgeler kompozisyon gibi temeller üzerine kurulan iyi deseni çizebilmek ;desenin işlevinde yer alan çizği ,hareket denge hacim, oran,form (şekil), ritim , perspektif, ışık ve renk kavramlarının öğrenilmesiyle sağlanır.

Eğitim proğramımıza göre doğru çizgiyi doğru yerde kulanmak için çizgi çalışmaları yaptırılır. Ölçü alma çalışmaları, oran orantı , çalışmaları düşündüğünü kağıda aktarırken iyi kurgulayıp farklı bir sunum ortaya koyma eğitimi verilmektedir.

Ayrıca karakalem çizim teknikleri , insan anatomisi bilgisi, erkek ,kadın, çocuk anatomisi çizimleri, vucudun yapısı, el , ayak , göz, ağız, burun, portre çizimleri, insan bedeninden bölgesel ( kas ve kemik gibi) anatomi çizimleri, hayvan anatomisi, hayvan figürleri çizimleri örneklendirmeleri yapılarak çizim alt yapısı oluşturulur. Canlı modelden figür çizimleri ,canlı modelden portre çizimleri, iç ve dış mekan perspektifi, mekan kurgusu ,imgesel çizim teknikleri ve sanat tarihi bilgisi verilir.

Ders saatlerimiz;
Hafta içi sabah grubu: 10:00 - 13:00 arası,
öğlen grubu: 14:00 - 17:00 arası,

Hafta sonu sabah grubu: 10:00 - 13:00 arası,
öğlen grubu: 14:00 - 17:00 arası,

Hafta içi ve hafta sonu tam gün grubu: 10:00 - 17:00 arası eğitim almaktadırlar.

Öğrencilerimiz haftalık en az 8 ders saatinden başlayarak, yoğun program resim kursumuzla 48 saate kadar yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Sınava girecek öğrencilerimize ücretsiz butik dersaneyle anlaşmalı YGS sınavına hazırlık eğitimi verilmektedir.

Bu kurs 6310 kez görüntülendi.

Anatomi Sanat Evi Hakkında

Sanatla ilgilenen gençlerin Anatomi sanat akademisiyle tanışmaları onların bu alanda mesleki anlamda daha başarılı bir kariyer yapmalarında önemli rol oynayacaktır. Eğitim kurumumuza gelenler yeteneklerine, ilgi alanlarına ve becerilerine göre uygun programlarda eğitilirler. Bu aldıkları eğitim sonucunda yeteneklerini bilgi ve pedagojik olarak nasıl uygulayacağını öğrenirler.

Ülkemizde son yıllarda eğitime yapılan yatırımlar doğrultusunda, Anatomi sanat evi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek amacıyla eğitim kurumumuza gelen gençleri çağdaş, modern Avrupa Birliği standartlarında sınıflarda teknolojinin son imkanlarını kullanarak alanımızda üst öğrenim için gerekli temel eğitimi sağlamaktayız.

Gençlerimiz, çocuklarımız bizden aldıkları eğitimlerle özgüvenleri artmakta, mesleki anlamda kaliteli ürünler ortaya koyabilmektedirler.

- Yetenek Sınavlarına Hazırlık
- Hobi Resim Kursları
- Moda Tasarım Kursları
- Güzel Sanatlar Yurtdışı Portfolio Programı

İletişim Bilgileri

Telefon: 0212 572 71 33

Adres 1: Cevizlik Mah. İstanbul Cad. Şebboy Sok. Şahinlera İş Hanı No: 1 Kat: 6 Bakırköy - İstanbul

Adres 2: Piri Mehmet Paşa Mah. Albay Yunus Dirik Cad. No: 26 Marmara Plaza Silivri - İstanbul

www.anatomisanatakademisi.com

Anatomi Sanat Evi tarafından düzenlenen Güzel Sanatlara Hazırlık Resim Kursları, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Çizim - Tasarım Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir