Seramik Kursu - Yıldız Seramik Atölyesi - Meraklısı İçin
Seramik Kursu

İstanbul El Sanatları Yıldız Seramik Atölyesi

Seramik Kursu

Yıldız İbram tarafından yürütülen Seramik kursları:

1. Serbest Şekillendirme
2. Çömlek Kursu
3. Seramik ve Porselen dekor kursu (sır altı ve sır üstü)

1. Elle Şekillendirme, seramik çamurunu tanımak ve şekil verebilmek için temel bilgilerin ve tekniklerin öğretildiği derstir. Hiç seramik yapmamış hatta çamura dokunmamış katılımcılar bile rahatlıkla uygulayabilir ve ilk derste bile ürün elde ederler.

2. Çömlek kursu, çamur çarkı/ tornası ile gerçekleştirilen bir dizi uygulamadan oluşur. Diğer tekniklere göre daha uzun süre ve birebir çalışma isteyen bir uygulamadır.

3. Seramik ve Porselen dekor kursu, hazır pişirilmiş ürün üzerine katılımcının istediği deseni veya resmi elle boyayarak uygulayabileceği bir derstir. 20x20 cm karolar üzerine uygulama yapılır. Çalışmalar boyandıktan sonra sırlanır ve ardından fırınlanır. 

Kursiyerlerin tüm kurs malzemeleri atölyemiz tarafından ücretsiz verilmektedir.

Bu kurs 14236 kez görüntülendi.

Yıldız Seramik Atölyesi Hakkında

Yıldız Öztabur İbram

Sanatçı, Hukuk Fakültesi'ndeki eğitimimi yarıda bırakarak el sanatlarına yönelmiştir. Saim Kolhan ve Mehmet Yıldırım ustalardan dersler almıştır. Beyoğlu Belediyesi Seramik Atölyesi'nde ders vermektedir. İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilen sanatçının bir çok sergisi bulunmaktadır.

Yıldız Seramik Atölyesi tarafından düzenlenen Seramik Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. El Sanatları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir