Camdan Kalpler Atölyesi - Atölye Ateş - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Camdan Kalpler Atölyesi

İstanbul Hobi Kursları Atölye Ateş

Camdan Kalpler Atölyesi

Alevde cam şekillendirme tekniği ile yapımını öğreneceğiniz ve dilediğiniz renk cam çubukları kullanarak üreteceğiniz cam kalpler ile bileklik, kolye veya anahtarlığınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz. 

Gerekli olan tüm malzemeler atölyemizde mevcut olup yapılan ürünler katılımcılara sunulacaktır. Atölye süresi yaklaşık 2 saattir.

Aynı zaman diliminde en fazla 2 kişiye eğitim verilir.

Atölyeye kayıt yaptırdıktan sonra atölye eğitmenleri sizinle iletişime geçecek uygun olunan gün ve saatler belirlenerek rezervasyonunuz tamamnacaktır.

Kurs ücreti: 100 TL'dir.

Bu kurs 4290 kez görüntülendi.

Etiketler

Atölye Ateş Hakkında

ATÖLYE ATEŞ Cam dünyası ile 2011 yılında Bayraktar Cam Boncuk Atölyesinde tanışan Funda İşçi, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin oluşturduğu ve İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği "Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Geleceğe Kazandırma Projesi" kapsamında alanlarında başarılı kuruluşlar ve ustalar eşliğinde "Sıcak Cam", "Füzyon","Vitray","Teyzinat" ve "Cam Boncuk" eğitimleri almıştır. Cam Boncuk alanında ustası Sertaç Bayraktar ile dönemsel olarak eğitim ve çalışmalarına devam etmiş, hafta sonları hobi amaçlı bireysel eğitimler vermeye başlamıştır. Aynı zamanda bu el sanatının yaygınlaştırılması ve öncelikle kadınların meslek edindirilmesi amaçlı atölyeler kurulmasına destek vermeye çalışmıştır. 2016 yılında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) , Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gaziantep Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası ile işbirliği içerisinde gerçekleşen " GAP Bölgesi'nde Suriye Krizinin Etkilerinin Azaltılması Projesi " kapsamında, Gaziantep Sanat Merkezinde kurulan, proje ve kurulumun aşamasında görev aldığı Türkiye'nin en büyük Cam Boncuk atölyesinde eğitim vermeye başlamıştır.Tüm bu süreç boyunca yoğun bir çalışma ortamı ve farklı kültürlerden katılımcı ve ziyaretçiler ile birlikte olmak Funda İşçi'ye sadece cam boncuk alanında değil birçok anlamda çok şey katmıştır. " Tarihi bir taş yapı "da cam ile çalışma hayalini, Küçük Ayasofya'da Hüseyin Ağa Medresesindeki zaviyeyi görünce gerçekleştirebileceğine inanmış ve kendi atölyesini kurmaya karar vermiştir. Her biri saygıya değer çalışmalara imza atmış "Hoca Ahmet Yesevi Vakfı " sanatçıları ile birlikte çalışmaya başlayan Funda İşçi sürekli gelişmek ve geliştirmek amacı doğrultusunda cam dünyasındaki yolculuğuna "Atölye Ateş" adı altında devam etmeye çalışacaktır.

 Adres: Küçük Ayasofya Mah. Küçük Ayasofya Cad. Hüseyin Ağa Medresesi No:22 Sultanahmet/Fatih İSTANBUL 
 E-mail: 
atolye.ates@hotmail.com 
 
Bilgi için: 0532 718 09 92

Atölye Ateş tarafından düzenlenen Camdan Kalpler Atölyesi , yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir
Teraryum Atölyesi

Teraryum Atölyesi

İstanbul Çiçek Akademi, gündelik hayatın koşuşturmacasına bir mola vermek isteyen meraklıları, Teraryum ile tanışmaya davet ediyor. Teraryum atölyesi Bostancı'da.
220 TL
Ayla Algan ile 'Reklam, Dizi, Sinema Oyunculuğu' Eğitimi

Ayla Algan ile 'Reklam, Dizi, Sinema Oyunculuğu' Eğitimi

Kamera önü oyunculuk konusunda sektörün ihtiyaçlarına göre düzenlenmiş bir müfredat ile, uzman eğitmenlerden ders almak istiyorsanız Atölye Ayla Algan'ın düzenlediği bu eğitime katılabilirsiniz.