Atölye Ateş - Hobi Kursları - Meraklısı İçin

İstanbul Hobi Kursları

Atölye Ateş

ATÖLYE ATEŞ Cam dünyası ile 2011 yılında Bayraktar Cam Boncuk Atölyesinde tanışan Funda İşçi, Beykoz Kaymakamlığı ve Beykoz Belediyesinin oluşturduğu ve İstanbul Kalkınma Ajansının desteklediği "Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Geleceğe Kazandırma Projesi" kapsamında alanlarında başarılı kuruluşlar ve ustalar eşliğinde "Sıcak Cam", "Füzyon","Vitray","Teyzinat" ve "Cam Boncuk" eğitimleri almıştır. Cam Boncuk alanında ustası Sertaç Bayraktar ile dönemsel olarak eğitim ve çalışmalarına devam etmiş, hafta sonları hobi amaçlı bireysel eğitimler vermeye başlamıştır. Aynı zamanda bu el sanatının yaygınlaştırılması ve öncelikle kadınların meslek edindirilmesi amaçlı atölyeler kurulmasına destek vermeye çalışmıştır. 2016 yılında, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) , Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Gaziantep Belediyesi, Gaziantep Sanayi Odası ile işbirliği içerisinde gerçekleşen " GAP Bölgesi'nde Suriye Krizinin Etkilerinin Azaltılması Projesi " kapsamında, Gaziantep Sanat Merkezinde kurulan, proje ve kurulumun aşamasında görev aldığı Türkiye'nin en büyük Cam Boncuk atölyesinde eğitim vermeye başlamıştır.Tüm bu süreç boyunca yoğun bir çalışma ortamı ve farklı kültürlerden katılımcı ve ziyaretçiler ile birlikte olmak Funda İşçi'ye sadece cam boncuk alanında değil birçok anlamda çok şey katmıştır. " Tarihi bir taş yapı "da cam ile çalışma hayalini, Küçük Ayasofya'da Hüseyin Ağa Medresesindeki zaviyeyi görünce gerçekleştirebileceğine inanmış ve kendi atölyesini kurmaya karar vermiştir. Her biri saygıya değer çalışmalara imza atmış "Hoca Ahmet Yesevi Vakfı " sanatçıları ile birlikte çalışmaya başlayan Funda İşçi sürekli gelişmek ve geliştirmek amacı doğrultusunda cam dünyasındaki yolculuğuna "Atölye Ateş" adı altında devam etmeye çalışacaktır.

 Adres: Küçük Ayasofya Mah. Küçük Ayasofya Cad. Hüseyin Ağa Medresesi No:22 Sultanahmet/Fatih İSTANBUL 
 E-mail: 
atolye.ates@hotmail.com 
 
Bilgi için: 0532 718 09 92

Bu sayfa daha önce 476 kez görüntülendi.

Mesaj Gönder

Atölye Ateş tarafından düzenlenen kurslar hakkında her türlü soru, görüş, öneri ve isteklerinizi aşağıdaki form aracılığı iletebilirsiniz. Mesajınız kurum yetkililerine iletilecek ve yetkililer en kısa sürede sizinle iletişim kuracaklardır.

Atölye Ateş tarafından düzenlenen kurslar

Camdan Kalpler Atölyesi

Camdan Kalpler Atölyesi

Cam atölyesinde; alevde cam şekillendirme tekniği ile yapımını öğreneceğiniz ve dilediğiniz renk cam çubukları kullanarak üreteceğiniz cam kalpler ile bileklik, kolye veya anahtarlığınızı kendiniz tasarlayabilirsiniz.

100 TL
100 TLHobi Kursları
İlginizi çekebilir
Teraryum Atölyesi

Teraryum Atölyesi

İstanbul Çiçek Akademi, gündelik hayatın koşuşturmacasına bir mola vermek isteyen meraklıları, Teraryum ile tanışmaya davet ediyor. Teraryum atölyesi Bostancı'da.
220 TL