Hobi Heykel Kursu - Bir Heykel Atölyesi - Hobi Kursları - Meraklısı İçin
Hobi Heykel Kursu

İstanbul Hobi Kursları Bir Heykel Atölyesi

Hobi Heykel Kursu

Sanat dolu keyifli bir ortamda haftanın bütün stresini kile dokunarak ve heykel yaparak atmak isterseniz atölyemize katılabilirsiniz. 

Dersler Cumartesi ve/veya Pazar günleri 13 ile 18 saatleri arasında yapılmaktadır. İstediğiniz günü seçebilir yoğunluk durumunuza göre gün değişikliği yapabilirsiniz.

Ortalama bir aylık bir çalışmanın sonucunda evinizde yıllarca sergileyebileceğiniz gerçek bir heykel çalışmanız olacak ve isterseniz aylarca kursa devam ederek farklı heykel çalışmaları yapabileceksiniz.

Derslerimiz büst heykel yapımı ile başlamakta tüm anatomik kurallar öğretildikten sonra arzunuza göre şekillenmektedir.  Dersin sonunda tamamen sizin elinizden çıkmış sizin istediğiniz şekilde bir heykel çalışmasına yönlendirilecektir.  

Grup dersleri olup ancak kişiye özel ders gibi ayrı ayrı ilgilenilip bütün teknikler heykel üzerinde uygulamalı anlatılmaktadır. Heykeliniz bitince isterseniz kalıplama ve alçı döküm gibi aşamalarda gösterilecektir.

Ve sonunda boyayıp evinizin dekorasyonunda kendi heykelinizi sergileyebileceksiniz.

Kurs içeriği:

  • Kil hazırlama ve şekillendirme
  • Heykel form ışık gölge yöntemleri
  • Büst, figüratif ve soyut heykel uygulamaları
  • Heykel kalıp alma, döküm yapma teknikleri
  • Boyama
  • Patine (eskitme) yöntemleri


Ders Gün ve Saatleri:
Çalışmalar Cumartesi ve Pazar günleri, 13.00-18.00 saatleri arasında yapılacaktır. İstediğiniz herhangi bir günü seçebilirsiniz.

Ücret: Aylık (4 ders) 300 TL'dir.

Tüm araç gereçler atölyemiz tarafından hazır olarak verilecek ekstra bir malzeme almanıza gerek kalmayacaktır. 

Bu kurs 7644 kez görüntülendi.

Bir Heykel Atölyesi Hakkında

Bir Heykel Atölyesi 2013 yılında Kadıköy Rasimpaşa (Yeldeğirmeni) Mahallesinde, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü Mezunu, Heykeltraş Tarık CEDDİ tarafından kurulmuş bir heykel atölyesidir. Bir Heykel Atölyesi heykel alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca atölyede belirli günler heykel dersleri verilmektedir.
 

İletişim Bilgileri

Adres: Rasimpaşa Mh. Prof. Dr. Macit Erbudak Sk. No:21/C Kadıköy Rıhtım/İSTANBUL

Tel: 0537 868 4495 - 0216 450 1996

Web: www.birheykelatolyesi.com
       instagram.com/heykelkursu

 

Bir Heykel Atölyesi tarafından düzenlenen Hobi Heykel Kursu, yayın süresi dolduğu için ön kayıt işlemine kapalıdır. Hobi Kursları kategorisine göz atarak güncel kurs ilanlarımızı inceleyebilirsiniz.
İlginizi çekebilir